GMINA MILANÓW: Zabawa do późnej nocy

  • 19.08.2019, 09:33 (aktualizacja 19.08.2019, 09:46)
  • Tomasz Wachulski
GMINA MILANÓW: Zabawa do późnej nocy pixabay.com
Już w najbliższą niedzielę mieszkańcy powiatu parczewskiego podziękują za tegoroczne plony. Będą msza święta, a także konkursy, koncerty i zabawa do późnej nocy. Słowo Podlasia objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Korowód dożynkowy na mszę świętą dziękczynną w miejscowym kościele wyruszy o godzinie 10.45 sprzed Gminnego Ośrodka Kultury w Milanowie. Po jej zakończeniu wszyscy wrócą na plac przy GOK-u, gdzie odbędzie się uroczyste przekazanie chleba, oficjalne rozpoczęcie święta plonów i prezentacja wieńców dożynkowych. Między godziną 13.30 a 17 przewidziano koncert orkiestry dętej działającej przy tamtejszej OSP. Umiejętności śpiewacze zaprezentują także zespoły ludowe z powiatu oraz z Lubomla na Ukrainie. Ogłoszone zostaną wyniki konkursów: na najładniejszy wieniec i najładniejszą posesję w gminie. Prawdopodobnie zostaną nagrodzone również najładniejsze stoiska wystawowe.

Na godzinę 17 zaplanowano koncert gitarowy w wykonaniu instruktorów milanowskiego ośrodka kultury. Pół godziny później zgromadzoną widownię spróbuje rozśmieszyć kabaret o nazwie QQ Na Muniu. O 18.30 zaśpiewa gwiazda wieczoru i wschodząca gwiazda muzyki Disco Polo – MiłyPan. Godzinę później zagra zespół Colombo, natomiast o 20.30 wystąpi formacja taneczna Gamza z Lublina. Tuż po niej rozpocznie się zabawa taneczna z zespołem EventerBand. Starostami dożynek będą: Marcin Mostowiec z Czeberak w gminie Milanów oraz Agnieszka Sikora z Chmielowa w gminie Dębowa Kłoda. Oboje prowadzą jedne z większych gospodarstw w powiecie. Zajmują się produkcją roślinną oraz hodowlą trzody chlewnej.

 

 

Tomasz Wachulski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe