Gmina Międzyrzec Podlaski: Zgłoś kandydata do tytułu

  • 19.08.2019, 14:05
  • Paulina Chodyka
Gmina Międzyrzec Podlaski: Zgłoś kandydata do tytułu
Ruszyło przyjmowanie kandydatur do honorowych tytułów przyznawanych przez samorząd. Stowarzyszenia, organizacje społeczno-polityczne i wyznaniowe oraz grupy mieszkańców mogą zgłaszać swoje propozycje do 27 września.

Urząd gminy zachęca do zgłaszania kandydatów do dwóch tytułów, które co roku samorząd przyznaje osobom i organizacjom, które przyczyniają się do promowania gminy i działają na rzecz jej rozwoju. "Zasłużony dla Gminy Międzyrzec Podlaski" i "Honorowe obywatelstwo Gminy Międzyrzec Podlaski" to tytuły, będące wyrazem najwyższego wyróżnienia i uznania za działalność na rzecz samorządu we wszystkich dziedzinach życia społecznego. Nadawane są  przez radę gminy Międzyrzec Podlaski.

Tytuły można nadać osobom żyjącym, za ich zgodą, jak również pośmiertnie. Z wnioskiem o ich nadanie mogą występować stowarzyszenia, organizacje społeczno-polityczne i wyznaniowe oraz grupa mieszkańców składająca się co najmniej z 20 osób, za pośrednictwem wójta gminy. Wniosek stowarzyszeń, organizacji, społeczno-politycznych i wyznaniowych powinien być podpisany przez osoby upoważnione do ich reprezentowania. Należy do niego dołączyć uchwały odpowiednich organów wnioskujących. W przypadku grupy mieszkańców – do wniosku należy dołączyć listę z podaniem adresów, numerami PESEL i podpisami. Wszyscy winni posiadać czynne i bierne prawo wyborcze. Kandydatury mogą zgłaszać także przewodniczący rady gminy, komisje oraz wójt. Propozycje można składać w urzędzie gminy w pokóju nr 10 do 27 września

 

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe