Gmina Sosnówka: Docenili rolników za ich codzienny trud

  • 19.08.2019, 15:41 (aktualizacja 20.08.2019, 10:00)
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Gmina Sosnówka: Docenili rolników za ich codzienny trud
Rodzinną atmosferą, regionalnymi przysmakami oraz słowami podziękowania przywitali rolników organizatorzy tegorocznych dożynek w Sosnówce. Była refleksja, atrakcje dla dzieci i tradycyjnie już prezentacja wieńców. Słowo Podlasia miało patronat medialnym nad wydarzeniem.

Święto rolników rozpoczęło się 18 sierpnia mszą św. odprawioną w kościele parafialnym pw. NNMP w Motwicy. Dalsza część odbyła się na stadionie przy Szkole Podstawowej w Sosnówce. Tu w barwnym korowodzie dożynkowym zaprezentowały się sołectwa gminy: Czeputka, Dębów, Motwica, Romanów, Rozwadówki, Sosnówka, Wygnanka oraz Żeszczynka. Starostowie, Emilia Kotiuk z Motwicy i Marcin Wróblewski z Sapiehowa wręczyli wójtowi Marcinowi Babkiewiczowi chleb z tegorocznych zbóż, którym następnie poczęstowano wszystkich uczestników uroczystości.

– Dziękuję za ten piękny bochen chleba. Ziemia, która jest warsztatem rolnika, rodzi i karmi. Z wdzięcznością i szacunkiem należy pochylić głowę nad tymi, którzy tę ziemię uprawiają – mówił wójt. Podziękowania popłynęły też ze strony wicemarszałka województwa lubelskiego Dariusza Stefaniuka, wicewojewody lubelskiego Roberta Gmitruczuka oraz radnych sejmiku wojewódzkiego i rady powiatu. W niedzielę nie zabrało też występów artystycznych. Na scenie pojawił się Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca "Sosnowiacy" z Sosnówki, Zespołu Tańca Ludowego "Biawena", Zespoł Śpiewaczy z Rozwadówki,"Biesiadnicy" z Żeszczynki, "Dworzanki" z Piszczaca Kolonii i "Pohulanka" z Kopytnika. Między występami rozstrzygnięto też konkurs KRUS-u  – "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" oraz wręczono odznaczenia resortowe ministra rolnictwa "Zasłużony dla Rolnictwa". Publiczność rozgrzali też Natalia Raczkowska; "Chobisłowianie" z Białorusi, kabaret "Szara Eminencja", a także "Wieczornica" z Białorusi. W Sosnówce nie mogło też zabraknąć gwiazd disco polo. Swój talent i wdzięki prezentowały dziewczyny z Energy Girls, Lili oraz królowa muzyki rozrywkowej – Etna. Po koncertach zabawa taneczna trwała aż do północy.

 

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 34

 

 

 

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe