WYBORY 2019: Kolejne karty odsłonięte

  • 20.08.2019, 09:46
  • Joanna Danielewicz
WYBORY 2019: Kolejne karty odsłonięte Adam Trochimiuk
W ostatni piątek Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło pełne listy kandydatów do Sejmu i Senatu. PSL i Kukiz`15 przedstawiło oficjalnie swoje jedynki, to samo zrobiła Lewica idąca do wyborów pod szyldem SLD. Wciąż docierają się wspólne listy opozycji do Senatu.

PiS jako pierwszy rozpoczął odsłanianie wyborczych kart i jako pierwszy przedstawił wyborcom pełną propozycję personalną na te wybory. Pod koniec ubiegłego tygodnia skończyły się więc spekulacje na temat kandydatów PiS do Sejmu i Senatu. W okręgu nr 7 (bialsko-chełmskim) liderem listy PiS do Sejmu będzie Jacek Sasin, o czym dowiedzieliśmy się już w połowie lipca, gdy partia przedstawiła wyborcom wszystkie "jedynki" na listach do izby niższej parlamentu. Wówczas też pojawiła się wiadomość, że pełne listy zostaną zaprezentowane po tym, jak prezydent RP ogłosi termin wyborów. Te wyznaczono na 13 października, o czym kancelaria prezydenta poinformowała 6 sierpnia. Listy kandydatów PiS do Sejmu i Senatu zostały przedstawione 10 dni później – 16 sierpnia.

 

Wiemy już więc, że tuż za Jackiem Sasinem, tak jak wcześniej pisało Słowo Podlasia, znalazł się Sławomir Zawiślak – poseł ziemi zamojskiej, a na trzeciej pozycji Marcin Duszek, poseł z powiatu bialskiego. Za nim znaleźli się kolejni posłowie: Teresa Hałas z Krasnegostawu i Tomasz Zieliński z Tomaszowa Lubelskiego, który w 2018 roku zastąpił w ławach poselskich bialczanina Adama Abramowicza, gdy ten zrzekł się mandatu, obejmując urząd Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Na kolejnych miejscach znaleźli się wicemarszałek lubelski Dariusz Stefaniuk (poz. 6) i Marcin Romanowski (poz. 7), wiceminister sprawiedliwości.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 34

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe