Biała Podlaska: Dlaczego światłą psują się tak często?

  • 20.08.2019, 10:27
  • Paulina Chodyka
Biała Podlaska: Dlaczego światłą psują się tak często?
Do naszej redakcji systematycznie zgłaszają się mieszkańcy miasta z prośbą o wyjaśnienie zagadki działania sygnalizacji świetlnej na terenie Białej Podlaskiej. Na skrzyżowaniu Warszawskiej z Zamkową w ostatnim czasie często ulega awariom, co biorąc pod uwagę ruch na tym skrzyżowaniu, jest bardzo niebezpieczne i powoduje duże utrudnienia w ruchu. Z kolei inny mieszkaniec proponuje zmianę godzin wyłączania sygnalizatorów w całym mieście.

Skrzyżowanie ulic Warszawskiej i Zamkowej należy do najbardziej ruchliwych w Białej Podlaskiej. W czasie porannych i popołudniowych szczytów komunikacyjnych często kierowcy, nawet przy sprawnie działającej sygnalizacji, muszą stać w długich korkach, a na skrzyżowaniu dochodzi do stłuczek i wypadków.

Jak zauważyli nasi czytelnicy, w ostatnim czasie, sygnalizatory w tym miejscu ulegają dodatkowo częstym awariom. Powoduje to jeszcze większe zatory, a przede wszystkim wpływa na znaczne pogorszenie bezpieczeństwa ruchu drogowego. – Codziennie kilka razy przejeżdżam przez to skrzyżowanie i w ostatnim czasie zdarzało się, że zamiast sprawnie działających sygnalizatorów zastawałam wyłączone światła. Przecież to jedno z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w naszym mieście. W godzinach szczytu, wyjazd z Warszawskiej na Zamkową nawet przy sprawnie działających sygnalizatorach stanowi problem – relacjonuje mieszkanka Białej Podlaskiej.

 

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 34

 

 

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Młody
Młody 22.08.2019, 20:02
Sygnalizacja świetlna na terenie miasta Biała Podlaska, powinna być ze sobą synchronizowana tak, aby ruch istniał płynnie.
czyt
czyt 22.08.2019, 09:43
tam już dawno powinno być rondo, ile blacharze tam zarobili
jerzy
jerzy 21.08.2019, 07:27
To nie tylko światła,wszystko w Białej jest postawione na głowie ,bo mieszkańcy wybrali niedorajdę,który nie wie co ma ze sobą zrobić,a co mówić by zrobił coś z otoczeniem!! Dlaczego rada nie wdraża instytucji referendum???Przecież ten prezydent to strata czasu i pieniędzy???No panie Broniewicz ,ruszaj pan do galopu rade i otoczenie.Tak dalej być nie może!!!
dd
dd 20.08.2019, 17:52
Wszystkie sygnalizatory powinny być wyłączane godzinę jak nie dwie wcześniej niż ma to miejsce dotychczas czyli około 22:00
Kierowca
Kierowca 20.08.2019, 14:31
Oczywiście jeszcze paru takich kierowców jak Pani i stoi się i stoi, jak jeździ się kiepsko najlepiej zamówić taksówkę lub skoczyć na MZK

Pozostałe