POWIAT PARCZEWSKI: Zwolnienia i ograniczenia etatów

  • 21.08.2019, 08:00
  • Tomasz Wachulski
POWIAT PARCZEWSKI: Zwolnienia i ograniczenia etatów
Gimnazja zostały wygaszone, ale nie wszędzie zmiany przeszły bezboleśnie, mimo że jej autorzy zapewniali, iż nikt nie straci zatrudnienia. Najgorzej sytuacja przedstawia się w gminie Jabłoń, w której nie obyło się bez zwolnień. W innych samorządach sytuację nieco ratowały świadczenia emerytalne lub urlop na poratowanie zdrowia.

W gminie Milanów gimnazjum zostało włączone w strukturę szkoły podstawowej, więc nauczyciele likwidowanej placówki stali się tym samym pracownikami podstawówki. By nikogo nie pozbawiać pracy na wcześniejszą emeryturę odesłano tych, którym przysługiwało prawo do tzw. świadczenia kompensacyjnego. – Drastycznych posunięć nie przeprowadzaliśmy. Nawet jeśli ktoś nie otrzymał pełnego etatu w Milanowie, to na terenie gminy mamy jeszcze dwie nasze szkoły i tam może uzupełnić godziny – tłumaczy Agnieszka Trochunowicz, pracownik do spraw oświaty miejscowego samorządu.

Nieźle z zagospodarowaniem nauczycieli poradzili sobie również urzędnicy z Parczewa. – Dwoje pedagogów odeszło na emeryturę, a czworo kolejnych wzięło urlop na poratowanie zdrowia. Nie było zatem potrzeby, aby kogoś zwalniać. Na ten moment kilka osób ma niepełne etaty, ale w związku z tym, że swoje pociechy zapisało do nas kilkanaścioro mieszkańców spoza gminy, utworzymy dodatkową klasę pierwszą i przynajmniej część etatów zostanie uzupełniona – wyjaśnia Stanisław Chojak, kierownik referatu oświaty urzędu miasta. – Nie mogliśmy odmówić rodzicom, skoro ci uznali, że ich pociechom będzie tu lepiej. Sytuacja jest o tyle dobra, że pozostali z nami nawet ci nauczyciele, którzy są zatrudnieni na czas określony (na tzw. zastępstwo).

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 34

 

 

 

 

Tomasz Wachulski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anonim
Anonim 22.08.2019, 19:14
Pozostali.. Bo sa to ludzie z polecenia burmistrza i trzeba zatrudnic np taki Pan G...... nie wazne czy dana osoba ma kompetencje czy ich nie ma ,burmistrz rozkazał ,a dyrektor placówki oswiatowej nie ma nic do powiedzenia i rozklada ręce. I tak wyglada zatrudnianie nauczycieli w Parczewie .. Nie ważne czy masz kompetencje i zasługi , wystarcza plecy u ojczyma i burmistrza ..

Pozostałe