BIAŁA PODLASKA: Zbóje trafili za kraty

  • 21.08.2019, 09:00
  • Justyna Madan
BIAŁA PODLASKA: Zbóje trafili za kraty
Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej aresztował trzech mieszkańców powiatu łosickiego. Mężczyźni w wieku od 19 do 23 lat podejrzani są o dokonanie szeregu przestępstw na szkodę mieszkańca miasta. Odpowiadać będą m.in. za rozboje z użyciem niebezpiecznego przedmiotu oraz pobicie. Przestępcom grozi do 12 lat za kratkami.

Do informacji o tym, że na terenie powiatu doszło do kilku przestępstw na szkodę mieszkańca miasta, które nie zostały zgłoszone, dotarli bialscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu. – Wynikało z nich, że w lipcu na terenie Białej Podlaskiej sprawcy dokonali rozboju na bialczaninie oraz jego znajomej z gminy Międzyrzec Podlaski – mówi podkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowa bialskiej KMP. Jak dodaje, napastnicy użyli wobec pokrzywdzonych pałki teleskopowej oraz bili i kopali pokrzywdzonego, powodując u niego obrażenia ciała. – Wówczas skradli też pieniądze. Ich łupem padło 600 złotych – relacjonuje rzeczniczka.

Funkcjonariusze ustalili też, że nie jest to jedyny czyn na koncie mężczyzn. Dlatego podejrzani są również o kolejny rozbój. Do tego zdarzenia doszło z kolei miesiąc wcześniej na terenie gminy Janów Podlaski. Wówczas sprawcy bili pięściami pokrzywdzonego, a po przeszukaniu mu kieszeni skradli kilkaset złotych. Tego dnia również uszkodzili auto, którym podróżował.

 

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 34

 

 

 

Justyna Madan

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
D4L
D4L 24.08.2019, 20:17
Taka sugestia... jak Sąd może aresztować podejrzanego? Sąd może wydać wniosek o tymczasowy areszt dla podejrzanego. Aresztować podejrzanego można fizycznie - na przykład policja aresztowała podejrzanego. Jak już piszecie, to przynajmniej nie róbcie takich błędów.

Pozostałe