Dwa tysiące paczek na potrzeby własne

  • 21.08.2019, 09:30
  • Marcin Kozarski
Dwa tysiące paczek na potrzeby własne
Blisko 2 tys. paczek papierosów ujawnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Terespola podczas zaledwie dwóch kontroli.

Do obu zdarzeń doszło 13 sierpnia. W pierwszym z nich funkcjonariusze celno-skarbowi w wyniku przeszukania autokaru marki Van Hool znaleźli 1060 paczek nielegalnych papierosów. Kontrabanda ukryta była w profilach dachu pojazdu. Autobusem kierował 37-letni Polak. Podczas składania wyjaśnień tłumaczył, że papierosy wiózł na własne potrzeby. Złożył też wniosek o udzielenie zezwolenia na dobrowolne poddanie się odpowiedzialności, wpłacając tytułem kary grzywny ponad 31 tys. zł.

Z kolei kontrola samochodu osobowego marki Audi zakończyła się ujawnieniem 910 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Tym razem towar ukryty był w zbiorniku paliwa. Kierujący pojazdem, 24-letni mieszkaniec Brześcia, przyznał się do próby przemytu, odmawiając jednocześnie składania wyjaśnień. Zarówno pojazd, jak i papierosy zostały zatrzymane.

 

Marcin Kozarski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe