Biała Podlaska: Niebanalna codzienność na fotografiach

  • 21.08.2019, 09:42
  • Paulina Pietrzak
Biała Podlaska: Niebanalna codzienność na fotografiach
Sobotni wieczór w Galerii Podlaskiej stał pod znakiem fotografii. Swoje prace zaprezentował Cezary Michoński. Słowo Podlasia było patronem medialnym tego wydarzenia.

"Day by Day", czyli nazwa wystawy odzwierciedlała proces twórczy zaprezentowanych prac. Autor od 2011 roku, każdego dnia umieszczał na Facebooku zdjęcie, które mogły zobaczyć wszystkie zaprzyjaźnione osoby. Przez osiem lat powstało ich 2921, ale na wystawę wybrano tylko szesnaście.

W selekcji pomagało wiele osób, w tym żona artysty. - Starałem się nawet te zdjęcia pokazywać troszkę inne, ukazujące inną stronę rzeczywistości. Może niekoniecznie wszystko tak ładne, cukierkowe, kolorowe, piękne. Z drugiej strony coś, co tak naprawdę dzieje się tu i teraz - opowiadał Cezary Michoński. Fotografie nie zostały nazwane, aby nie narzucać interpretacji odbiorcom. - W pewnym sensie każde zdjęcie jest zamknięte i obserwator powinien je otworzyć, to znaczy, zastanowić się, co ono znaczy – tłumaczy autor. Przy wejściu do galerii leżały wydrukowane prace i ołówek. Dzięki czemu każdy mógł zaproponować swoją nazwę fotografii. Wernisaż cieszył się wielkim zainteresowaniem.

 

 

Paulina Pietrzak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe