POWIAT RADZYŃSKI: Samorządy wesprą w ekodziałaniach

  • 22.08.2019, 09:00
  • Anna Chodyka
POWIAT RADZYŃSKI: Samorządy wesprą w ekodziałaniach
Trzy gminy wiejskie i miasto Radzyń Podlaski przystąpiły do współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska przy wdrażaniu programu "Czyste powietrze".

Wśród 56 samorządów województwa lubelskiego, które do wsparcia funduszu przystąpiły, znalazły się gminy Czemierniki, Ulan - Majorat i Borki, oraz miasto Radzyń Podlaski. W siedzibach samorządów pojawi się więc pracownik, który pomoże mieszkańcom przygotować wniosek i dokument do WFOŚ o wsparcie finansowe na montaż ekologicznych pieców, ocieplenie domów czy wymianę okien. W mieście Radzyń Podlaski od sierpnia już jest oddelegowany pracownik, który raz w tygodniu – w środy, czeka na zainteresowanych tematem mieszkańców, by udzielić im informacji, na co mogą pozyskać wsparcie finansowe, na jakich zasadach i jakie trzeba spełnić wymogi. Pracownik pomoże również wypełnić odpowiednie dokumenty i przygotować wniosek.

W gminie Czemierniki stanowisko nie zostało jeszcze wprawdzie uruchomione, ale stanie się to już wkrótce. – Fundusz rozsyłał samorządom zaproszenie do współpracy. Chodziło o to, że chciał dotrzeć z ofertą do jak najszerszego grona potencjalnych odbiorców. Ludziom z małych gmin czy wiosek trudno jeździć do Lublina, by tam w siedzibie WFOŚ składać wniosek, który może być błędny, niekompletny i trzeba jechać ponownie. To dużo zachodu i często zniechęca ludzi do skorzystania z oferty. Gmina jest na miejscu, zawsze można przyjść, dopytać, donieść dokument. Dlatego zdecydowaliśmy się umożliwić naszym mieszkańcom kontakt z Funduszem i zapoznanie się z ofertą. Nasz pracownik jest w trakcie szkoleń, by tu, na miejscu obsługiwać mieszkańców – mówi Waldemar Kozak, sekretarz gminy.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 34

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe