GMINA SOSNOWICA: Wójt wziął się za oczyszczalnię ścieków

  • 23.08.2019, 10:33
  • (TWA)
GMINA SOSNOWICA: Wójt wziął się za oczyszczalnię ścieków
Stara oczyszczalnia ścieków od wielu lat nie była modernizowana i nie jest w stanie przerobić wszystkich nieczystości produkowanych przez mieszkańców oraz letników. Jej przebudowa pochłonie blisko 5 mln zł.

Będzie to chyba najdroższa inwestycja w tej kadencji, o ile uda się pozyskać dofinansowanie. Zdaniem wójta Sławomira Czubackiego samorząd musi podjąć się tego zadania bez względu na koszty, aby nie doszło do sytuacji, w której gmina zostanie bez oczyszczalni ścieków. Dla Sosnowicy byłaby to ekologiczna katastrofa

– Od kilkunastu lat oczyszczalnia nie przechodziła żadnych remontów. Nie działa tak jak powinna. Jest za mała i nie przerabia wszystkich ścieków przywożonych ze zbiorników bezodpływowych od mieszkańców, a szczególnie z działek letniskowych, których mamy coraz więcej. Technologicznie nie jest do tego przystosowana – wyjaśnia wójt. W ramach tego samego projektu planowana jest również budowa kanalizacji sanitarnej w Pasiece i podłączenie tej miejscowości do gminnej oczyszczalni ścieków oraz budowa tzw. kanalizacji zbiorczej w Górkach. – Jesteśmy na etapie przygotowywania dokumentacji o dofinansowanie – dodaje wójt. Jeśli samorząd zdobędzie wsparcie, to inwestycja rozpocznie się w przyszłym roku.

 

(TWA)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe