POWIAT PARCZEWSKI: Andrzej Waszczuk szefem rady

  • 23.08.2019, 10:40
  • (TWA)
POWIAT PARCZEWSKI: Andrzej Waszczuk szefem rady
Andrzej Waszczuk z Gęsi w gminie Jabłoń został nowym przewodniczącym rady powiatowej i delegatem do Lubelskiej Izby Rolniczej. W poprzedniej kadencji przewodniczącym i delegatem do LIR był Sławomir Czech, ale nie ubiegał się o reelekcję.

Zebrani zaproponowali dwie kandydatury: Andrzeja Waszczuka oraz Elżbiety Grudzińskiej-Kończal z gminy Dębowa Kłoda. Waszczuk wygrał wynikiem głosów 8:6. Jakie ma plany na tę kadencję jako przedstawiciel wszystkich gospodarzy z powiatu parczewskiego? – W pierwszej kolejności należałoby zmienić zasady szacowania strat z powodu suszy.

Ponadto będę apelował o zmianę sposobu walki z wirusem Afrykańskiego Pomoru Świń, gdyż dotychczasowe działania bardzo uderzają w rolników – mówi nowy przewodniczący. Funkcję drugiego delegata do LIR powierzono Sławomirowi Czechowi z Parczewa, natomiast zastępcą przewodniczącego został Dawid Szypulski z gminy Jabłoń.

 

(TWA)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe