RADZYŃ PODLASKI: Miasto liczy na trzy miliony od wojewody

  • 23.08.2019, 10:54 (aktualizacja 23.08.2019, 11:02)
  • Joanna Danielewicz
RADZYŃ PODLASKI: Miasto liczy na trzy miliony od wojewody
Na liście dróg realizowanych w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych znalazła się inwestycja związana z dojazdem do fabryki B. Braun. Choć ostateczny kształt listy dróg zakwalifikowanych do dofinansowania ma zatwierdzić jeszcze premier Mateusz Morawiecki, miasto już poinformowało o dotacji.

– Budowa drogi gminnej i skrzyżowania z drogą krajową nr 19 (tzw. zjazd do B.Braun, roboczo zwany ul. Przemysłową ) oraz drogą gminną nr 101969L w Radzyniu została ujęta na liście zadań w naborze na rok 2019 – informuje Anna Wasak, rzecznik prasowy ratusza w Radzyniu Podlaskim. – Dofinansowanie zostanie udzielone po zatwierdzeniu listy zadań przez Prezesa Rady Ministrów. Miasto wnioskuje o kwotę w wysokości 3 mln 78 tys. zł.

Informację na temat umieszczenia radzyńskiej inwestycji na liście dróg do realizacji w województwie lubelskim w 2019 roku przesłał miastu 5 sierpnia urząd wojewódzki. – Aktualnie na terenie ośrodka gospodarczego, na którym jest lokalizowana droga, prowadzą działalność 22 podmioty gospodarcze, funkcjonuje tam m.in. Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej S.A. w Radzyniu. Ponadto droga skomunikuje nowe tereny inwestycyjne, o powierzchni 36,16 ha, przeznaczone pod przemysł i usługi – przypomina rzecznik Wasak.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 34

 

 

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe