Biała Podlaska: Zapraszają na jazzowy koncert

  • 26.08.2019, 12:25 (aktualizacja 26.08.2019, 12:26)
  • jm
Biała Podlaska: Zapraszają na jazzowy koncert
Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe  oraz kawiarnia Coffeelove zapraszają na koncert znakomitej  lubelskiej wokalistki jazzowej Anny Michałowskiej z zespołem, który odbędzie się 1 września o godz.18 w kawiarni Coffeelove na Placu Rubina 11-14.

Bilety w cenie 60 zł już są dostępne w kawiarni. Ilość miejsc ograniczona. Wystąpią: Anna Michałowska-śpiew, Michał Iwanek-piano, Jarek Michaluk-kontrabas.

Michał Iwanek to pianista, aranżer, kompozytor, producent muzyczny. Absolwent kierunku Edukacja Artystyczna na UMCS w Lublinie, absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.  Skomponował muzykę na Światowe Dni Młodzieży: Widowisko otwarcia, Spektakl Abraham (Arena Lublin 2016). W latach 2012-2015 współpracował z festiwalem Diamenty Lublina, gdzie był autorem aranżacji i instrumentalistą. 

Ania Michałowska to artystka z pasją, która potrafi rpzekazać głosem. Profesjonalistka w każdym calu co zostało docenione przez Włodka Pawlika (zdobywcę Grammy). Ania Michałowska została zaproszona w 2013 roku do projektu Pawlika zatytułowanego „Wieczorem”, w którym występuje u boku takich wykonawców jak Kuba Badach, czy Dorota Miśkiewicz. Artystka dzięki pomocy między innymi fanów wydała w 2017 roku autorski krążek „Snów Pejzaże”. Oprócz wspomnianego albumu wzięła udział w nagraniu płyty z autorskimi piosenkami, kontrabasisty jazzowego Mariusza Bogdanowicza do tekstów Wojciecha Młynarskiego i Jana Wołka. To co ją wyróżnia to mocny, wyrazisty głos, a także niebywała ekspresja i umiejętność interpretacji pełnej wyrafinowanego smaku. 

Jarek Michaluk jest absolwentem katowickiej Akademii Muzycznej Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie kontrabasu prof. Jacka Niedzieli. Debiutował w 1988 r. podczas Ogólnopolskiego Konkursu Jazz Juniors w Krakowie, zdobywając z zespołem Jazz Trio II nagrodę.  Występował na wielu festiwalach m.in. na festiwalu jazzowym we Lwowie, Od Nowa Jazz Festival w Toruniu, Festiwal- w krainie Chopina, Harmonica Bridge Bydgoszcz -Toruń, Rzeszów Jazz Festival.

Od wielu lat promuje muzykę ludową Podlasia przedstawiając ją  we własnych aranżacjach jazzowych, do których współczesne układy taneczne   wykonują tancerze z bialskiego AWF-u z   ZPiT „Podlasie”   z którym ostatnio koncertował m.in. w Ameryce Południowej i Indonezji. Jest twórcą oraz dyrektorem artystycznym dwóch znanych festiwali: Podlasie Jazz Festival oraz Biała Blues Festival.Od ponad 20 lat jest prezesem Bialskopodlaskiego Stowarzyszenia Jazzowego. 

jm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe