Gmina Rokitno: Pożar spustoszył dorobek życia

  • 27.08.2019, 12:35 (aktualizacja 27.08.2019, 12:42)
  • jm
Gmina Rokitno: Pożar spustoszył dorobek życia
W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do ogromnego pożaru w gminie Rokitno. Spaleniu uległy zabudowania gospodarcze, a w nich zboże oraz sprzęt rolniczy i zaparkowane tam samochody. Wartość strat oszacowana została wstępnie na kwotę nie mniejszą niż 200 tys. zł.

Po północy, 26 sierpnia, dyżurny bialskiej komendy otrzymał informację dotyczącą pożaru zabudowań gospodarczych na terenie gm. Rokitno. Poza budynkami ogień objął znajdujące się tam mienie. Zniszczeniu uległo składowane zboże oraz  przyczepy rolnicze i ciągnik, a także zaparkowane trzy samochody. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę nie mniejszą niż 200 tys. zł.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Ustalają również, co było bezpośrednią przyczyną pożaru. 
Na portalu zrzutka.pl pojawiła się zbiórka dla państwa Barbary i Marcina Rogoźnickich, którzy w pożarze stracili cały dorobek życia. 

"Zbiórka została zorganizowana z powodu ogromnego nieszczęścia jakie miało miejsce w nocy z 25 na 26 sierpnia. Podczas gdy rodzina spała, ogień trawił ich dorobek. Płomienie błyskawicznie się rozprzestrzeniały , domownicy pomimo pomocy sąsiadów nie mieli szans na ocalenie majątku. Straszna siła żywiołu strawiła całe tegoroczne zbiory w postaci około 70 ton zboża, budynki gospodarcze tj. stodołę, garaże z całym wyposażeniem, maszyny rolnicze: ciągnik, dwie przyczepy, rozsiewacz do nawozu oraz trzy samochody osobowe i motor. Uszkodzeniu uległ siewnik. Spalony został także materiał opałowy na zimę w postaci drewna. Z pożarem walczyło kilka zastępów straży pożarnej, lecz zostały tylko zgliszcza."

Link do strony, gdzie można wspomóc potrzebujących: https://zrzutka.pl/bdc8er

Obszerny materiał na ten temat już w przyszłym wydaniu Słowa, 3 września. 

jm

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe