Gmina Rossosz: Dożynki ze słomianymi dekoracjami w tle

  • 29.08.2019, 11:10
  • jlk
Gmina Rossosz: Dożynki ze słomianymi dekoracjami w tle
Niedziela w gminie Rossosz upłynęła pod znakiem odpoczynku i podziękowań za tegoroczne plony. Po raz pierwszy dożynki parafialno-gminne organizowały Romaszki. Mieszkańcy miejscowości zachwycili oryginalnymi dekoracjami, a gminy pięknym wieńcem i suto zastawionymi stoiskami.

- Jestem dumny, bo na uroczystości nie brakowało atrakcji dla dzieci i dorosłych. Mieszkańcy się zintegrowali i mieli okazję zdrowo rywalizować – podkreśla wójt Kazimierz Weremkowicz. Sołtys Romaszek Iwona Zieniuk zaś dodaje, że udało się zmobilizować do wspólnego działania wiele osób. - Ogłosiliśmy konkurs na najpiękniejszą dekorację posesji i zgłosiło się wiele osób. W efekcie w Romaszkach pojawiły się oryginalne słomiane postaci i akcenty, nawiązujące do naszej bogatej tradycji – mówi. Pierwsze miejsce zajęli Monika i Tomasz Pawlukiewiczowie. 

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kaplicy pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Romaszkach, gdzie nastąpiło poświęcenie chleba i wieńca dożynkowego.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 35

jlk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe