Powiat łosicki: Czy mikroorganizmy są mierzalne?

  • 29.08.2019, 14:01
  • Joanna Gąska
Powiat łosicki: Czy mikroorganizmy są mierzalne?
Minister środowiska, Henryk Kowalczyk spotkał się z mieszkańcami Huszlewa i Łosic. Zdominowały je sprawy budowy wielkopowierzchniowych ferm hodowlanych, ASF i szkody wyrządzane przez bobry. Ludzie dopytywali też o termin uchwalenia ustawy odorowej i zawarte w niej zapisy oraz wyznaczone wymagane odległości od budynków mieszkalnych.

Szef resortu odwiedził powiat w czwartek 22 sierpnia. Tematem przewodnim miał być program "Czyste Powietrze", jednak dużą część łosickiego spotkania zdominowały inne sprawy. - Byłem tutaj w marcu tego roku i sala była wypełniona po brzegi. Teraz widzę, że problem rozwiązałem i nie ma już takiego zainteresowania - uznał szef Henryk Kowalczyk, w reakcji na niewielkie zainteresowanie jego wizytą. - Nie rozwiązał pan problemu nawet w połowie - usłyszał z sali.

Agnieszka Jezierska Sawczuk zaproponowała by zgodził się na wspólne pobranie próbek i wykonanie badań mikrobiologicznych powietrza z miejsc znajdujących się w proponowanych projektem ustaw odległościach od infrastruktury wielkopowierzchniowych kurników. Badanie miałoby na celu ustalić skład biologiczny pobranego materiału, zawartość, ilość i rodzaj bakterii i wirusów. - Ja panu gwarantuję, że czy to będzie 200 metrów, czy 500 metrów, to wynik będzie tak samo zły - mówiła łosiczanka.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 35

 

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
czyt
czyt 29.08.2019, 15:42
Czy te fermy przemysłowe, lokowane są w przeznaczonych do tego strefach PZP, czyli przemysłowych. Bo wokół Białej, to jest próba przy osiedlach mieszkalnych, sypialniach podmiejskich.

Pozostałe