REGION: Miliony na oświetlenie

  • 30.08.2019, 11:45 (aktualizacja 30.08.2019, 13:04)
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
 REGION: Miliony na oświetlenie pixabay.com
Podpisano umowę na wykonanie inwestycji polegającej na wymianie istniejącego oświetlenia ulicznego w gminach: Wisznice, Jabłoń, Milanów, Rossosz, Łomazy, Rokitno oraz na terenie miasta Terespol. Wszystko w ramach projektu "Promocja niskoemisyjności na terenie gmin północnej Lubelszczyzny".

Jak informuje wójt Jerzy Czyżewski, w gminie Łomazy zostanie wymienionych 491 lamp na energooszczędne oraz zamontowanych 5 lamp zasilanych ogniwami fotowoltaicznymi. - Na terenie gminy Jabłoń we wszystkich sołectwach zostanie wymienionych 446 lamp – mówi Julita Włoszek-Popielewicz z tamtejszego urzędu gminy. Małgorzata Derlukiewicz z Rossosza informuje, że zostanie tam wymienionych 120 lamp. Najwięcej, bo aż 612 lamp na ledowe odpowiedniki zamienią w gminie Wisznice. - Poza tym zainstalowanych zostanie 10 lamp hybrydowych – dodaje Ewa Jarosławska-Popielewicz z wisznickiego urzędu.

W gminie Milanów zamontowanych zostanie 469 lamp, a w gminie Rokitno 345. Na terenie miasta Terespol staną 562 lampy. Ponadto w budynkach należących do gminy Wisznice, w których mieszczą się Szkoła Podstawowa w Horodyszczu oraz ośrodek zdrowia i warsztaty terapii zajęciowej na Wygodzie wymienione zostaną kotły centralnego ogrzewania na nowoczesne, zasilane ekologicznym pelletem. Jak podkreśla Andrzej Semeniuk z urzędu gminy w Rokitnie, zmiany mają spowodować roczny spadek emisji gazów cieplarnianych o 317,70 ton równoważnika CO2 na rok, jak również zaoszczędzić energię cieplną o 76,58 GJ na rok. Umowę na realizację projektu podpisano 14 sierpnia.

Wartość przedsięwzięcia to 4 594 050 zł brutto, z czego dofinansowanie wynosi 3 741 866,99 zł. Wykonawca został wyłoniony drogą przetargu i jest nim Centrum Zaopatrzenia Energetyki Eltast Sp. z o.o. z siedzibą w Radomiu. Łącznie na ledowe odpowiedniki zostanie wymienionych 2045 lamp. Prace mają zakończyć się 15 listopada.

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe