POWIAT PARCZEWSKI: Pracowita sesja radnych z Milanowa

  • 30.08.2019, 11:56
  • Tomasz Wachulski
POWIAT PARCZEWSKI: Pracowita sesja radnych z Milanowa
To koniec wakacyjnej przerwy dla radnych z gminy Milanów. W ubiegłym tygodniu spotkali się oni na sesji, aby przyjąć kilka uchwał. Dotyczyły m.in. udzielenia pomocy finansowej starostwu, ustalenia miejscowego planu zagospodarowania dla kilku miejscowości, czy przyporządkowania nowo wybranego radnego do komisji stałych, działających przy radzie gminy.

Jeden z punktów porządku obrad dotyczył zmian w budżecie. - Wygospodarowaliśmy 12 tys. 600 zł na wsparcie dla starostwa powiatowego, które przygotowuje dokumentację techniczną na przebudowę ulicy Kościelnej w Milanowie, gdyż wspólnie podejmujemy się tego zadania – wyjaśnia wójt Paweł Krępski. Wniosek o dofinansowanie inwestycji ma być złożony w przyszłym roku do rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych. Projekt zakłada budowę chodnika dla pieszych, zjazdów na posesje oraz położenie nowej nakładki asfaltowej na odcinku około 1 km, począwszy od ulicy Wojska Polskiego do kościoła.

Kolejna sprawa związana była z uchwaleniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Milanowa, Kopiny i Rudna Trzeciego. Chodziło o zmianę przeznaczenia kilku byłych sklepów w tych miejscowościach. Do tej pory były to placówki usługowe, ale właściciele chcą urządzić w nich pomieszczenia mieszkalne. Nie mogli jednak tego zrobić bez zmiany przeznaczenia. Radni oczywiście przychylili się do ich wniosku. Z kolejnej uchwały, nad którą dyskutowano zadowoleni są z pewnością nauczyciele. Przyjęty został bowiem projekt, zwiększający wielkość wypłacanej im gratyfikacji za tzw. wychowawstwo klas. Do tej pory dostawali z tego tytułu dodatek wynoszący niespełna 100 zł miesięcznie. - Zmieniły się przepisy i zgodnie z nimi od września taki nauczyciel musi otrzymywać nie mniej niż 300 zł miesięcznie. My przyjęliśmy ten najniższy próg. Myślę, że wzrost dodatku o około 200 zł będzie stanowił znaczny wpływ do ich domowego budżetu – przekonuje wójt.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 35

 

 

Tomasz Wachulski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe