GMINA SOSNOWICA: Dom środowiskowy już we wrześniu

  • 30.08.2019, 13:04 (aktualizacja 30.08.2019, 13:48)
  • Tomasz Wachulski
GMINA SOSNOWICA: Dom środowiskowy już we wrześniu
2 września działalność rozpoczyna Środowiskowy Dom Samopomocy w Sosnowicy. Osoby z zaburzeniami psychicznymi już nie będą musiały dojeżdżać na specjalne zajęcia do podobnie działającej placówki we Włodawie. Wsparcie otrzymają w swojej gminie.

Ta placówka miała wyjątkowo pod górkę. Miała rozpocząć działalność w ubiegłym roku. Potem jej otwarcie przekładano jeszcze kilkakrotnie. Pierwotnie planowano tu Dzienny Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych. Zdecydowano jednak, że lepszym rozwiązaniem będzie utworzenie ŚDS-u, bo działalność takich placówek jest nakierowana przede wszystkim na wsparcie osób z zaburzeniami psychicznymi. To zaś jest już tzw. zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej, czyli finansowane w całości z budżetu państwa poprzez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

- W budżecie wojewody mamy zagwarantowane wsparcie. Startujemy z początkiem września. Ośrodek Pomocy Społecznej już przeprowadził nabór podopiecznych. Na zajęcia będzie uczęszczało 15 osób. Pięć kolejnych mamy na liście rezerwowej. To nie jest ostateczny limit. Zgodnie z założeniami programu możemy zwiększyć liczbę uczestników o 20 procent, więc jeśli ktoś jest zainteresowany, to może jeszcze się zapisać. Myślę jednak, że nasi pracownicy dotarli do wszystkich, do których mogli i powinni byli dotrzeć. Nawet księdza prosiliśmy, aby ogłosił z ambony, że prowadzimy nabór chętnych. Z drugiej strony nie zmusimy nikogo, aby zapisał się na zajęcia, jeżeli tego nie chce – relacjonuje wójt Sławomir Czubacki.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 35

 

Tomasz Wachulski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Adam
Adam 30.08.2019, 22:03
Zdjęcie sprzed kilku lat. Ale jazda. Wszyscy pomyślą, że taka wiocha jest. Gdzie rzetelna informacja.

Pozostałe