Międzyrzec Podlaski: Rusza remont mieszkań dla potrzebujących

  • 30.08.2019, 13:52
  • Paulina Chodyka
Międzyrzec Podlaski: Rusza remont mieszkań dla potrzebujących
Wyłoniono wykonawcę remontu budynku przeznaczonego pod mieszkania w ramach projektu Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Międzyrzecu Podlaskim. Już na początku listopada zamieszkają tam pierwsi lokatorzy. Miasto jako jedno z pięciu pierwszych w Polsce wdraża tego typu projekt.

Umowę na remont budynku mieszkalnego oraz dobudowę pochylni dla osób niepełnosprawnych podpisano w czwartek, 22 sierpnia. Generalnym wykonawcą będzie miejscowa firma Usługi Budowlane Grzegorz Wedziuk. Przedsiębiorstwo wybrano w drugim przetargu. Pierwszy nie wyłonił wykonawcy, ponieważ kwoty złożonych ofert przekraczały budżet przedsięwzięcia. Już pierwszy przetarg pokazał, że zabezpieczone na remont pieniądze mogą okazać się niewystarczające na realizację zaplanowanych prac. W związku z tym szefowa ośrodka zwróciła się do powiatu o rozważenie możliwości dodatkowego dofinansowania inwestycji. Warto wspomnieć, że to piąty tego typu projekt realizowany w Polsce.

 - Starosta Mariusz Filipiuk pozytywnie zaopiniował naszą prośbę i obiecał przeznaczyć dodatkowe środki. Drugi przetarg pokazał, że będzie to niezbędny krok, gdyż i tym razem okazało się, że najniższa zaoferowana kwota przekracza o ok. 50 tys. zł zaplanowane na ten cel środki, czyli 242 440,38 zł – relacjonuje dyrektor ośrodka, Jadwiga Patkowska. Zarząd powiatu zgodnie z obietnicą, podjął decyzję o przesunięciu niezbędnych funduszy na dofinansowanie prac remontowych. Mimo opóźnień związanych z procedurami przetargowymi, wykonawca zapewnia, że zaplanowany termin zakończenia prac, 31 października, zostanie dotrzymany i już w listopadzie pierwsi beneficjenci będą mogli skorzystać z nowej oferty Powiatowego Ośrodka Wsparcia.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 35

 

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe