Międzyrzec Podlaski: Stołpno kontra WOPR Chełm

  • 31.08.2019, 08:01
  • Paulina Chodyka
 Międzyrzec Podlaski: Stołpno kontra WOPR Chełm
Choć sezon dobiega powoli końca, nad Jeziorem Białym wciąż trwa spór o zabezpieczenie dwóch kąpielisk. Ostatnio doniesienie do prokuratury m.in. na procedurę przetargową w gminie oraz możliwe nieposiadanie uprawnień ratowników wodnych przez strażaków OSP Stołpno, złożył prezes WOPR Chełm, Andrzej Klaudel.

Od lat zabezpieczaniem kąpielisk nad Jeziorem Białym zajmowało się Chełmskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. W tym roku przetarg na usługę wygrała Ochotnicza Straż Pożarna "Stołpno" z Międzyrzeca Podlaskiego. Konflikt rozpoczął się od złożenia pisma do wójta gminy Włodawa przez prezesa OSP, z prośbą o interwencję w sprawie zakłócania pracy strażaków przez ratowników WOPR Chełm. Ci mieli publicznie podważać decyzję w sprawie ratownictwa wodnego, nachalnie i ostentacyjnie fotografować ratowników oraz wymuszać sprzęt ratowniczy.

Tymczasem w zawiadomieniu złożonym do prokuratury prezes WOPR, pisze, że strażacy nie spełniają wymogów określonych w przetargu. Dodatkowo twierdzi, że sam przetarg został zorganizowany niezgodnie z prawem. - Zacząłem się przyglądać pracy strażaków i procedurze przetargowej. Termin składania ofert był do 16 maja, a ja już 13 maja wyczytałem, że sekretarz gminy wypowiadała się w lokalnej gazecie, że wybrali oferenta i prowadzą negocjacje co do ceny. Czujemy się oszukani, ponieważ gmina, prowadząc negocjacje z jednym podmiotem mogła podjąć rozmowy także z nami lub chociaż poinformować nas o zwiększonej kwocie na to zadanie w drugim zapytaniu ofertowym. Naszym zdaniem nastąpiło złamanie przepisów ustawy o prawie zamówień publicznych - mówi Andrzej Klaudel. W doniesieniu twierdzi również, że OSP Stołpno nie wywiązuje się z ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, nie posiada bowiem łodzi motorowej oraz uprawnień ratowników wodnych.  

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 35

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe