Biała Podlaska: Zainaugurowali rok szkolny na "Orzechówku"

  • 03.09.2019, 11:48
  • (ach)
Biała Podlaska: Zainaugurowali rok szkolny na "Orzechówku"
Uroczysta inauguracja roku szkolnego miała miejsce w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Adama Mickiewicza przy ul. Leszczynowej. W czasie jej trwania prezydent miasta wręczył nauczycielom decyzje o nadaniu awansu zawodowego, na nauczyciela dyplomowanego. Złożył też uczniom, rodzicom oraz gronu pedagogicznego życzenia spokojnego i pełnego sukcesów roku szkolnego.

– Nasz samorząd stanął przed kolejnym wyzwaniem – zdany na własne siły, jednak w naszym mieście zawsze będziemy robić wszystko dla dobra dzieci, młodzieży i pedagogów, którzy realizują tak ważne i odpowiedzialne zadania. Dla organów prowadzących i kadry placówek oświatowych nie jest to łatwy czas. To my, samorząd i szkoły, będziemy się mierzyć z trudną sytuacją finansowania obietnic rządowych, która wymusza na nas wiele wyrzeczeń. W Białej Podlaskiej robimy wszystko, by uczniowie i nauczyciele mogli uczyć się i pracować w jak najlepszych na nasze możliwości warunkach – podkreślił prezydent.

W miejskiej inauguracji roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 6  uczestniczył też m.in. przewodniczący rady miasta Bogusław Broniewicz oraz radni miejscy, posłowie: Kornelia Wróblewska, Stanisław Żmijan, Marcin Duszek, a także przedstawiciele sejmiku wojewódzkiego: Riad Haidar, Sławomir Sosnowski, Przemysław Litwiniuk oraz reprezentujący marszałka województwa lubelskiego Dariusz Litwiniuk. W uroczystości wziął udział również wieloletni dyrektor szkoły, Maciej Kosik.

 

(ach)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe