Biała Podlaska: Pora wybrać najciekawszy projekt

  • 03.09.2019, 12:34
  • jm
Biała Podlaska: Pora wybrać najciekawszy projekt
Ruszyło głosowanie na projekty w ramach budżetu obywatelskiego, potrwa ono do 13 września. Jest to czwarta edycja BO, do głosowania zakwalifikowało się 19 projektów. Większość to pomysły i propozycje, które pojawiają się co roku - place zabaw, remonty ulic i chodników czy boiska. Pojawiło się jednak też kilka nowych projektów, m.in. wybieg dla psów czy pomnik upamiętniający ofiary zbrodni hitlerowskiej.

Głosowanie trwa od 29 sierpnia. Głosować można do 9 września na kartach do głosowania, oraz do 13 września przez internet.

Oddajemy głosy na dwa projekty, nie mogą jednak być one z tego samego obszaru. Kartę z oddanymi głosami, którą również można pobrać na stronie BO, można oddać do 9 września w urzędzie miasta od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 17:00 oraz w Centrum Informacji Turystycznej (Plac Wolności 10) od poniedziałku do soboty w godz. 8-16:00. 

Lista projektów, na które można oddać swój głos

1. Budowa integracyjnego placu zabaw przy ul. Akademickiej (teren Szkoły Podstawowej nr 2)

2. Remont parkingów wzdłuż ul. Kopernika

3. Budowa ścieżki rowerowej przy ul. Akademickiej (ul. Akademicka od ul. Kasprowicza do ul. Studenckiej)

4. Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców poprzez budowę drogi i chodnika na ul. Stefana Batorego

5. Miejsce rekreacji i integracji mieszkańców ul. Piłsudskiego i Sitnickiej (podwórko pomiędzy budynkami przy ul. Piłsudskiego 45, Piłsudskiego 47 i Sitnickiej 24)

6. Budowa parkingu (Terebelska 45A, 47, 47C)

7. Remont i przebudowa chodnika przy ul. Królowej Jadwigi wraz ze ścieżką rowerową (ul. Królowej Jadwigi i ul. Anny Jagiellonki)

8. Budowa boiska wielofunkcyjnego, ogrodzonego o nawierzchni poliuretanowo-gumowej (osiedle Rataja pomiędzy ul. Solarza i ul. Rewakowicza)

9. Budowa drogi do Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka i przedszkola "Ananasek" (ul. Kasztanowa od ul. Podmiejskiej)

10. Remont chodnika wzdłuż ul. Artyleryjskiej i Spółdzielczej

11. Zagospodarowanie terenu przy ul. Zagrodowej, upamiętnienie ofiar pacyfikacji Sielczyka oraz modernizacja boiska (ul. Langiewicza, ul. Zagrodowa)

12. "Wyrównajmy Szanse!". Place zabaw z elementami siłowni w Szkole Specjalnej "Szpulki" oraz dla osiedla Biawena (teren szkoły ul. Orzechowa 58, teren przy ul. Sidorskiej 101–103)

13. Piękne otoczenie poprawia samopoczucie – remont drogi dojazdowej przy ul. Lotniczej (ul. Lotnicza 4)

14. Ulepszenie drogi gruntowej poprzez wykonanie nawierzchni asfaltowej Na Skarpie (ul. Na Skarpie)

15. Remont chodnika wzdłuż ulicy Sidorskiej, budowa parkingu przy ul. Piaskowej 2

16. Remont chodnika przy ul. Twardej wraz z dojazdami do posesji – etap I

17. Remont chodnika przy ul. Witoroskiej

18. Skatepark ul. Świerkowa część I

19. Wybieg dla psów przy schronisku dla bezdomnych zwierząt "Azyl" oraz rewitalizacja terenów zielonych (ul. Olszowa)

Justyna Madan

jm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe