Biała Podlaska: W parku mniej zieleni, miasto wycina drzewa

  • 03.09.2019, 14:06
  • Justyna Madan
Biała Podlaska: W parku mniej zieleni, miasto wycina drzewa
Park Radziwiłłowski od jakiegoś czasu przechodzi metamorfozę. Jedni nazywają go "placem Radziwiłłowskim" przez notoryczną wycinkę drzew, inni zachwycają się porządkiem i odnowionym otoczeniem. Kluczowe inwestycje w parku dobiegają końca.

Ratusz informuje, że większość prac w oczekiwanym od dawna amfiteatrze jest już na finiszu. Trwa przebudowa odwodnienia dachu oraz przygotowanie sceny. Już niebawem usiądziemy na nowych siedziskach, co najważniejsze będzie to miejsce w pełni przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Jak deklaruje prezydent, oficjalne otwarcie nastąpi 29 września podczas dni patrona miasta. To w amfiteatrze odbyć ma się Festiwal Bogusława Kaczyńskiego.

W związku z prowadzonymi w parku pracami w ostatnich dniach wycięto, po raz kolejny, sporą ilość drzew. Toteż niektórzy mieszkańcy powątpiewają w sens tych działań. - Niedługo to będzie plac Radziwiłłów, a nie park - komentują. Urząd miasta zapewnia jednak, że usuwane są tylko tzw. samosiewy, a w ich miejsce posadzone zostaną nowe drzewa.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, z 3 września

Justyna Madan

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe