Radzyń Podlaski: Akcja kibiców na radzyńskim stadionie

  • 03.09.2019, 15:30
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Akcja kibiców na radzyńskim stadionie
Od lat dopingują swoją drużynę w czasie meczów, na wszystkich stadionach, na których przychodzi jej grać. Jednak to rodzimy stadion Orląt Radzyń spędzał kibicom sen z powiek. Dokładnie rzecz biorąc stadionowe trybuny, które po wielu latach użytkowania nie są wizytówką stadionu, a to na nich czas podczas meczów spędzają fani radzyńskiego klubu. Dlatego kibice Orląt, we współpracy z klubem podjęli wyzwanie i zabrali się za remont trybun.

Prace trwają od kilku dni, ale koncepcja odrestaurowania trybun kiełkowała od dłuższego czasu. - Trybuny są w złym stanie. Progi się sypią, a siedziska są wyeksploatowane do granic możliwości. Po rozmowach z kibicami podjęliśmy się wspólnie poprawienia stanu trybun. Zaczęliśmy od pozbycia się mocno zniszczonej zewnętrznej warstwy betonu. Następnie uzupełniane będą braki i położony nowy tynk. Całość zostanie odmalowana w barwach klubu – informuje Przemysław Kośmider, członek zarządu klubu Orlęta Spomlek Radzyń. - Wszystkie prace wykonujemy własnymi siłami. Kibice robią to w swoim wolnym czasie, w ramach wolontariatu. Za to duży ukłon w ich stronę. Materiały pozyskujemy dzięki wsparciu naszych sympatyków, osób prywatnych.

Prace przy naprawie betonowych progów trybun trwały w ostatnim tygodniu niemal codziennie. Kibice korzystali ze sprzyjającej pogody. Rozpropagowana w mediach społecznościowych akcja szybko zyskuje zwolenników. - Rodzi się koncepcja pójścia za ciosem i wymiany zużytych siedzisk. Z naszych wyliczeń wynika, że potrzebowalibyśmy na to około 35 tys. zł. Nie wiem, czy uda nam się uzbierać taką sumę. Wiemy, jaki zasób portfeli mają mieszkańcy miasta i nie chcielibyśmy nadwyrężać ich możliwości. Jeśli jednak dotrą do nas sygnały, że w społeczności miejskiej czy kibicowskiej jest wola wsparcia zakupu siedzisk, to można by pomyśleć o stopniowej wymianie. Może sektorami, mamy ich sześć. Koszt wymiany miejsc siedzących w jednym sektorze to około 6 tys. zł. Wydatki związane z montażem by nam odeszły, bo zrobilibyśmy to sami – wyjaśnia Kośmider.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, z 3 września

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ROBERT
ROBERT 04.09.2019, 17:54
Moim zdaniem brawo kibice. Mało jest takich osób co tak poświęcają się dla klubu.
Kibic
Kibic 03.09.2019, 15:36
Chcemy Modernizacji Stadionu Miejskiego w Radzyniu Podlaskim!!! Zadaszona główna trybuna oraz sztuczne boisko treningowe

Pozostałe