Gmina Wisznice: Kinga wygrała międzynarodowy festiwal!

  • 04.09.2019, 10:21
  • Justyna Madan
Gmina Wisznice: Kinga wygrała międzynarodowy festiwal!
Pomimo młodego wieku już miała okazję współpracować z najbardziej znanymi osobami w Polsce. Jest pewna siebie, a promienny uśmiech od razu wzbudza sympatię. Kiedy Kinga Linkiewicz zaczyna mówić o muzyce, jej oczy jaśnieją. Wokalistka niedawno zajęła I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu "MY XXI WIEK" w Słonecznym Brzegu i idzie po więcej. Ćwiczy, rozwija się i marzy o muzycznej karierze.

Kinga Linkiewicz z Horodyszcza pochodzi z umuzykalnionej rodziny. Jej siostry również śpiewają, dziadek sam uczył się gry na instrumentach, śpiewał. Swoją muzyczną przygodę zaczęła w bialskim zespole Chwilka mając zaledwie kilka lat, następnie był GOK w Wisznicach. Ostatecznie trafiła do Studia Wokalnego Brevis pod kierunkiem Krzysztofa Olesiejuka. Występowała już m.in. na Dniach Wisznic, Białej Podlaskiej, śpiewała z Orkiestrą Wojskową z Siedlec. Gra też na skrzypcach. - Jeździłam na wiele konkursów, zaczęło się od powiatowych, gminnych, ogólnopolskich. W czerwcu byłam na Międzynarodowym Festiwalu "Podlaska Nuta" w Bielsku Podlaskim i zajęłam II miejsce. Wtedy postanowiłam, że chcę spróbować swoich sił zagranicą - opowiada utalentowana młoda artystka.

Co zrobić, żeby zaśpiewać w Bułgarii? Kinga napisała do redakcji muzycznej TVP. W odpowiedzi dostała instrukcję. Musiała przesłać kartę zgłoszeniową, pliki demo i spis osiągnięć. Po dwóch tygodniach okazało się, że młoda piosenkarka będzie reprezentowała Polskę na konkursie w Bułgarii. - Gdy po czterech dniach przesłuchań okazało się, że jestem w finale i śpiewam w koncercie galowym laureatów w amfiteatrze byłam tak zaskoczona, że nie docierało to do mnie. Czułam radość, ale też wielką odpowiedzialność. Kiedy ogłoszono wyniki i okazało się, że mam I miejsce i nagrodę specjalną za najlepiej zaśpiewany światowy hit nie mogłam w to uwierzyć, byłam w szoku - wspomina.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, z 3 września

 

Justyna Madan

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe