Gmina Drelów: Spłonęła chlewnia, wójt zaoferował pomoc

  • 04.09.2019, 10:46
  • Paulina Chodyka
Gmina Drelów: Spłonęła chlewnia, wójt zaoferował pomoc
W gaszenie pożaru chlewni w Worsach, który wybuchł w nocy z 28 na 29 sierpnia, zaangażowanych było aż 11 jednostek straży pożarnej. Zniszczeniu uległa duża część budynku, w ogniu zginęły 53 tuczniki. Straty oszacowano na około 120 tysięcy złotych.

Zgłoszenie o pożarze straż otrzymała 28 sierpnia o godz. 23:52. Akcja trwała ok. 5 godzin i zakończyła się we wczesnych godzinach porannych. Wzięło w niej udział 45 strażaków z 11 jednostek straży pożarnej. W tym dwie jednostki ratowniczo-gaśnicze z Międzyrzeca Podlaskiego, JRG Biała Podlaska i Radzyń Podlaski oraz druhowie z OSP Drelów, Żerocin, Kwasówka, Worsy, Łózki i Szóstka. Na miejscu obecne były też ekipa pogotowia energetycznego, a także dwa policyjne radiowozy.

– Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Udało się uratować około 600 tuczników, straty oszacowano wstępnie na 120 tysięcy złotych – informuje młodszy bryg. Marek Pniewski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej. Do gaszenia zużyto 30 tysięcy litrów wody. Pomoc finansową właścicielowi zaoferował już wójt Piotr Kazimierski. – Sytuacja jest o tyle skomplikowana, że właścicielem jest osoba z gminy Drelów. Jednak dzierżawcą budynku oraz właścicielem trzody chlewnej jest mieszkaniec gminy Wohyń, który nie jest naszym podatnikiem - wyjawia włodarz gminy.

 

 

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe