Radzyń Podlaski: Marszałek zabezpieczył 22 mln zł dla miasta

  • 04.09.2019, 11:14
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Marszałek zabezpieczył 22 mln zł dla miasta
Podczas obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej władze urzędu marszałkowskiego poinformowały o zabezpieczeniu 22 mln na rewitalizację centrum Radzynia. Pieniądze zostaną przyznane, jeśli miasto złoży kompletną dokumentację na realizację tego zadania, które już zostało wpisane na listę przedsięwzięć o znaczeniu strategicznym dla regionu.

Na placu Wolności symbolicznie przekazany został na ręce burmistrza Jerzego Rębka szablon z wydrukowaną kwotą 22 mln złotych, jakie miasto może na inwestycję związaną z rewitalizacją pałacu i ścisłego centrum miasta otrzymać. Towarzyszyło temu podpisanie przez marszałka Jarosława Stawiarskiego, wicemarszałka Dariusza Stefaniuka i burmistrza Rębka, preumowy. - To jest dopiero preumowa, tak naprawdę miasto Radzyń musi złożyć do 20 marca kompletną dokumentację, kompletny wniosek, ale jest wpisane na listę obiektów pozakonkursowych. Jeśli tylko złoży poprawnie wniosek to będzie uwzględnione, bo pieniądze są zabukowane dla Radzynia – zaznaczył Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.

Jak tłumaczył nam burmistrz Jerzy Rębek: - Pozyskanie tych pieniędzy nie odbywa się w trybie konkursowym. Preumowa to pewne zobowiązanie obu stron do gotowości zrealizowania tego przedsięwzięcia. Forma wdrożenia projektu będzie opracowana w trybie uzgodnieniowo-negocjacyjnym. Miasto dostarczy dokumentację, wszelkie pozwolenia i kosztorysy i będziemy z urzędem marszałkowskim ustalać dokładnie ostateczny zakres prac. Mogę jednak powiedzieć, że te pieniądze już są – informował nas kilka dni przed uroczystym podpisaniem preumowy Jerzy Rębek.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, z 3 września

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe