Międzyrzec Podlaski: Zagrali i zaśpiewali dla Oli

  • 04.09.2019, 13:27
  • Paulina Pietrzak
Międzyrzec Podlaski: Zagrali i zaśpiewali dla Oli
W sobotę Kino Sława, wypełniły gorące serca i dobra muzyka. Podczas charytatywnego koncertu na rzecz chorej na ziarnicę złośliwą Aleksandry Włodarczyk zebrano 12 tys. 172 zł i 100 dolarów.

Młoda międzyrzeczanka od 2016 roku choruje na nowotwór. Kobieta przeszła już chemioterapię oraz autoprzeszczep komórek macierzystych. Teraz niezbędny jest lek – Nivolumab, bardzo drogi, ale nierefundowany. Miesięczny koszt leczenia wynosi aż 30 tysięcy złotych. Podczas koncertu odbyła się zbiórka pieniędzy, prowadzona przez Caritas Diecezji Siedleckiej.

- Jesteśmy tutaj, pomagamy, zbieramy pieniążki, ponieważ w takich sytuacjach to właśnie one są najbardziej potrzebne na leczenie - mówi Żaneta Kowalczuk, koordynator Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej z Białej Podlaskiej. Na scenie wystąpił zespół Muszyna`s Band z Łosic, uczniowie Laboratorium Muzyki z Warszawy oraz Broken Quantizers z Gdańska oraz Warszawy. Nie byli to przypadkowi wykonawcy, niektórzy z nich znają Aleksandrę osobiście. - Ola jest moją koleżanką z liceum, dlatego nie dało się odmówić – podkreśla Michał Wawryniuk z Laboratorium Muzyki.

 

Paulina Pietrzak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe