Łomazy: W gminie powstanie klub malucha

  • 04.09.2019, 13:59
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Łomazy: W gminie powstanie klub malucha
25 dzieci do lat 3 już wkrótce będzie miało zapewnioną opiekę w klubie malucha. Gmina otrzymała blisko 1 mln 100 tys. zł dofinansowania na stworzenie placówki. Zaraz po wyłonieniu wykonawcy, ruszają prace modernizacyjne sal w tutejszej szkole podstawowej.

Jedyny klub malucha w gminie powinien zacząć funkcjonować pod koniec tego roku lub na początku przyszłego. Wartość projektu wynosi 1 mln 158 tys. 393 zł, a wkład własny gminy będzie w postaci rzeczowej. Dzięki placówce dzieci do lat 3 będą miały zapewnioną opiekę 5 dni w tygodniu po 8 godzin. To wszystko za darmo przez 2 lata. Zainteresowanie jest duże. W gminie jest już klub seniora, teraz czas na maluchy.

- Jesienią zorganizujemy pierwszą rekrutację. Takie miejsce jest potrzebne, gdyż część rodziców chciałaby wrócić na rynek pracy, a nie ma z kim zostawić pociech. W klubie dzieci będą miały doskonałe warunki rozwoju. Zatrudnimy m.in. kierownika placówki, 4 opiekunów, pielęgniarkę, dietetyka i kucharkę. Maluchy będą miały zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, wyżywienie i oddzielny plac zabaw, by mogły wypoczywać na świeżym powietrzu – mówi wójt Jerzy Czyżewski.

Klub będzie się mieścił w łomaskiej podstawówce. Przeznaczono na niego 2 sale.

 

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe