Biała Podlaska: Bezpieczne przejście na ostatnią chwilę

  • 04.09.2019, 15:30
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Bezpieczne przejście na ostatnią chwilę
Miastu udało się zrealizować przed rozpoczęciem roku inwestycję związaną z organizacją bezpiecznego przejścia przy szkole na ul. Sidorskiej. Inwestycja została wykonana na dzień przez rozpoczęciem roku, choć o przyznanych na nią pieniądzach magistrat informował już w kwietniu tego roku.

Wiosną miasto przekazało mieszkańcom wiadomość: "Projekt pt. Bezpiecznie do szkoły - modernizacja przejścia dla pieszych na ul. Sidorskiej w Białej Podlaskiej, który Wydział Rozwoju Miasta zgłosił do konkursu organizowanego w ramach rządowego programu Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka, znalazł się wśród najlepiej ocenionych projektów przygotowanych przez jednostki administracji samorządowej i organizacje pozarządowe z całej Polski i został nagrodzony kwotą 100 tys. zł."

Informowano również, że na modernizację wybrano przejście w okolicach SP 5, na ulicy Sidorskiej, o czym zadecydowały analiza zdarzeń drogowych monitorowanych przez Komendę Miejską Policji w Białej Podlaskiej, sygnały płynące od kadry nauczycielskiej o potrzebie zwiększenia bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych, a także wniosek rodziców dzieci z pobliskich bloków, podpisany przez 150 osób, o podjęcie działań zwiększających bezpieczeństwo na omawianym przejściu dla pieszych.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, z 3 września

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:Pozostałe