Łosice: Bez paniki - wszyscy się zmieszczą

  • 05.09.2019, 11:45
  • Joanna Gąska
Łosice: Bez paniki - wszyscy się zmieszczą
Uczniowie z terenu powiatu, którzy zadeklarowali chęć kontynuacji nauki w szkołach na terenie miasta znaleźli miejsca w wybranych placówkach. Spora część absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów postanowiła natomiast związać swoją dalszą edukację z większymi ośrodkami miejskimi, takimi jak Siedlce, Warszawa czy Biała Podlaska.

Ten rok szkolny będzie wyjątkowy, bowiem w szkołach ponadgimnazjalnych naukę rozpocznie podwójny rocznik młodzieży. Doniesienia medialne sugerują, że nie wszyscy uczniowie znajdą miejsca w wybranych przez siebie placówkach, podnosi się również kwestię ciasnoty w szkołach i konieczności pracy na kilka zmian. Jak więc sytuacja wygląda w Łosicach?

Na terenie powiatu są trzy szkoły średnie - Zespół Szkół nr 1 z liceum ogólnokształcącym, Zespół Szkół nr 2 z technikum i szkołą zawodową oraz Zespół Szkół nr 3 Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego, w którym jest technikum i szkoła branżowa. Faktem jest, że łosickie szkoły, podobnie jak inne placówki w kraju, odnotowały wzrost liczby kandydatów do klas pierwszych. Jednak, jak deklaruje Leszek Szyc, kierownik Powiatowego Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół miejsc dla wszystkich uczniów wystarczy. 

- Szkoły podstawowe 8-klasowe ukończyło 247 uczniów z czego 189 dostało się do wybranych szkół ponadpodstawowych na terenie powiatu. Pozostali wybrali placówki znajdujące się poza naszym powiatem i będą uczyć się min. w Siedlcach, Warszawie czy Białej Podlaskiej - informuje Leszek Szyc.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, z 3 września

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rocznik 1977
Rocznik 1977 05.09.2019, 17:01
Kiedyś prawie wszyscy uczyli się na terenie swojego powiatu i było ok. Teraz nastała jakaś głupia moda żeby wyjeżdżać do szkół do dużych miast a poziom nauki jest tam często niższy niż na własnym podwórku. Wyjeżdżają chyba tylko po to żeby mama z tatą mogli na instagramie zabłysnąć że dzieciak w stolicy się uczy - mało istotne, że w przepełnionej szkole o bardzo niskim poziomie. Głupia moda
Też 1977
Też 1977 23.09.2019, 09:46
Jestem absolwentem LO, i zapewniam Cię, że duża część nauczycieli którzy uczyli mój rocznik, ciągle uczy w LO. Ta szkoła to relikt czasów minionych. Błędy zarządzania w poprzednich kilkunastu latach spowodowały, ze idą tam uczniowie z marnymi wynikami. Kiedyś mówiono "nad jezioro wszystkich biorą", teraz biorą i do LO. Nie dziwi więc, że jeżeli chcesz mieć lepszy start na studia wybierasz lepszą szkołę średnią, która możne ci zaproponować coś więcej niż równanie do dołu.

Pozostałe