Gmina Komarówka Podlaska: Organizowali przedszkole na ostatnią chwilę

  • 05.09.2019, 14:23 (aktualizacja 05.09.2019, 14:49)
  • Joanna Danielewicz
Gmina Komarówka Podlaska: Organizowali przedszkole na ostatnią chwilę
Na dwa dni przez pierwszym września rodzice przedszkolaków wszczęli alarm. Okazało się, że nie będą mogli poprowadzić swoich pociech do placówki przedszkolnej, bo ta czeka na remont. Lokalizacja zastępcza, jaką wskazała gmina nie pomieści wszystkich maluchów. – Zostały dwa dni do września, a my nie wiemy, z kim zostawić dzieci w przyszłym tygodniu, gdy będziemy szli do pracy – tłumaczą rodzice. Wójt nie kryje zdziwienia, bo jak mówi, był pewien, że sytuacja jest opanowana. Koncepcja zabezpieczenia pobytu dzieci klarowała się jednak do końca ostatniego tygodnia wakacji.

Gmina pozyskała 750 tys. zł na modernizację przedszkola. Dzięki tym pieniądzom możliwe stało się wyremontowanie łazienek, dobudowa dodatkowej sali, modernizacja szatni, wyposażenie placówki i zorganizowanie dodatkowych zajęć dla dzieci. Samorząd nie krył zadowolenia z pozyskania unijnych  funduszy na tak duży projekt, którego gmina własnymi siłami, nigdy nie byłaby w stanie przeprowadzić. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że realizacja przedsięwzięcia zaczęła kuleć tak bardzo, że początek roku przedszkolaki rozpoczną w lokalu zastępczym.

W ostatnim tygodniu wakacji rodzice przedszkolaków z Komarówki Podlaskiej wszczęli alarm. – Wrzesień za pasem, a my nie wiemy, gdzie zaprowadzić dzieci 2 września. Już i tak mieliśmy problem w wakacje, bo przedszkole było zamknięte z uwagi na przygotowania do remontu. Tego jednak nie przeprowadzono. Minęły wakacje, a remont nawet się nie zaczął – słyszymy od jednej z matek.

Faktycznie, gmina ogłosiła pierwszy przetarg na remont pomieszczeń przedszkolnych w lipcu. Niestety nie wyłonił on wykonawcy, gdyż nie zgłosiła się żadna firma. Dlatego 6 sierpnia gmina unieważniła przetarg. Następnie ogłoszony został kolejny.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, z 3 września

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe