Parczew: Miód poleje się strumieniem

  • 08.09.2019, 08:13
  • (TWA)
Parczew: Miód poleje się strumieniem
Święto miodu dla mieszkańców powiatu parczewskiego organizują lokalni pszczelarze. Będzie degustacja produktów pochodzących prosto z ula, jak też wyrobów z miodu.

29 września odbędzie się V edycja Jarmarku Pszczelarskiego. Impreza planowana jest w Szkole Podstawowej nr 3 w Parczewie. - Z roku na rok jest nas coraz więcej, co bardzo cieszy, gdyż do coraz szerszej grupy osób możemy dotrzeć z naszymi apelami o ochronę pszczół, które są niezbędne w otaczającym nas środowisku, jak i w codziennym naszym życiu. Nie możemy dopuścić, aby wyginęły, bo jak powiedział Albert Einstein, po czterech latach od wyginięcia pszczół z naszej planety znikną też ludzie - tłumaczy Stanisław Chojak, pszczelarz z powiatu parczewskiego.

Stanisław Chojak chce przekonać uczestników imprezy, aby dbali o pszczoły, przede wszystkim, żeby stosowali takie nawożenie pól, które nie zaszkodzi tym owadom, a jeśli już muszą zastosować oprysk, to żeby wykonali go o takiej porze dnia, kiedy nie zaszkodzi pszczołom. W programie imprezy przewidziano również konkursy i zabawy dla całych rodzin. Będzie również degustacja produktów wytworzonych z miodu, prezentacja sprzętu pszczelarskiego oraz dyskusja o wykorzystaniu miodu w kuchni.

 

(TWA)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe