Terespol: Powstanie nowy wiadukt

  • 07.09.2019, 09:15
  • jm
Terespol: Powstanie nowy wiadukt
W mieście będzie bezkolizyjne skrzyżowanie. Pod koniec sierpnia samorząd podpisał z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i urzędem marszałkowskim list intencyjny w tej sprawie. Dzięki temu przeprawa przez tory będzie bezpieczniejsza. Inwestycja usprawni również układ komunikacyjny.

Nowy obiekt zastąpi dotychczasowy przejazd kolejowo-drogowy przy  ul. Wojska Polskiego, co oznacza sprawniejszą komunikację w regionie. Inwestycja obejmie budowę bezkolizyjnego skrzyżowania wraz z budową przyległego układu drogowego.

List intencyjny przewiduje wspólne przygotowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych zgód i pozwoleń oraz realizację robót budowlanych. Dokumentacja techniczna opracowana zostanie do 2021 roku. – Nowe skrzyżowanie powstanie do 2023 roku. Zasady współpracy w zakresie realizacji i finansowania kolejnych etapów zostaną określone w odrębnych porozumieniach – informuje Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP PLK S.A.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, z 3 września

jm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kierowca
Kierowca 08.09.2019, 01:01
Tylko Kobylany i Kobylany idź do wójta i nie zwracaj tyłka.
Swój
Swój 07.09.2019, 22:22
A gdzie plan na wiadukt lub tunel na przejezdzie w Kobylanach? Tam jest większy problem, mieszkańcy Terespol mają wiadukt bardzo blisko.

Pozostałe