Gmina Kakolewnica: Po wichurze gmina wnioskuje o wsparcie państwa

  • 06.09.2019, 12:08
  • Joanna Danielewicz
Gmina Kakolewnica: Po wichurze gmina wnioskuje o wsparcie państwa
Po nawałnicy, jaka przeszła przez Żakowolę Poprzeczną i Żakowolę Radzyńską, poszkodowanych w większym lub mniejszym stopniu jest 27 gospodarstw. Do wszystkich już w pierwszej dobie po wichurze dotarła komisja szacująca szkody. Gmina podliczyła straty i liczy na wsparcie wojewody. Mieszkańcy czekają na pomoc gminy.

– Już dzień po zdarzeniu powołana została komisja do szacowania strat. Przygotowała protokół z oględzin i dokumentację zdjęciową. Ucierpiało 27 gospodarstw oraz budynki gminy, czyli szkoła w Żakowoli i dom nauczyciela. W tym ostatnim zwiało pół dachu i zniszczony został komin – wyliczała na ostatniej sesji rady gminy wójt Anna Mróz. - Na miejscu był również wicewojewoda Robert Gmitruczuk, który osobiście obejrzał straty. Mam więc nadzieję, że przekazany do wojewody protokół z wnioskiem o przyznanie wsparcia finansowego zostanie rozpatrzony pozytywnie.

Wójt zaznacza, że w działaniach gminy nie było zbędnej zwłoki. - Od razu wyszliśmy w teren, by jak najszybciej oszacować straty i bez zwłoki zawnioskować o pomoc państwa – dodaje wójt. Mieszkańcy chcą jednak wiedzieć, jak szybko mogą liczyć na pomoc gminy, co sygnalizowała sołtys Żakowoli.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, z 3 września

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe