Radzyń Podlaski: Ulica Przemysłowa rozgrzewa dyskusję

  • 06.09.2019, 14:57
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Ulica Przemysłowa rozgrzewa dyskusję
Radna miejska Bożena Lecyk chciałaby wiedzieć więcej na temat realizacji inwestycji pod nazwą ul. Przemysłowa. Twierdzi, że koszt jej powstania będzie dla miasta dość wysoki, Chce więc wiedzieć, jak będzie ta ulica przebiegała i czy gmina Radzyń Podlaski dołoży się do jej budowy. Natomiast przewodniczący rady mówi o wykorzystywaniu tematu Przemysłowej dla celów politycznych.

Wreszcie po dwóch latach rozmawiania na temat budowy dojazdu z k19 do parkingu fabryki B.Braun, miasto pokazało konkrety. Kilka tygodni temu rzecznik magistratu poinformowała, że na liście dróg realizowanych w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych znalazła się inwestycja związana z dojazdem do fabryki B. Braun. - Budowa drogi gminnej i skrzyżowania z drogą krajową nr 19 (tzw. zjazd do B.Braun, roboczo zwany ul. Przemysłową) oraz drogą gminną nr 101969L w Radzyniu została ujęta na liście zadań w naborze na rok 2019 – informuje Anna Wasak, rzecznik prasowy ratusza w Radzyniu Podlaskim. - Dofinansowanie zostanie udzielone po zatwierdzeniu listy zadań przez Prezesa Rady Ministrów. Miasto wnioskuje o kwotę w wysokości 3 mln 78 tys. zł.

Radna Bożena Lecyk zauważyła, że dotacja pokryje 60 procent kosztów związanych z budową drogi. Dlatego chciałaby wiedzieć, czy w pozostałej kwocie, którą trzeba będzie wyłożyć, będzie partycypować gmina Radzyń Podlaski, która zyska wjazd w drogę gminną. -Warunkiem wykonania drogi zwanej Przemysłową, było zmodernizowanie drogi gminnej i wybudowanie rozjazdów w drogę gminną. Taki był wymóg GDDKiA.  Inwestycja obejmie 70 metrów dojazdu z drogi gminnej. Gmina nigdy nie wnioskowała o taką inwestycję, więc nie możemy liczyć na dofinansowanie ze strony gminy – odpowiadał wójt. - To w czym gmina mogłaby uczestniczyć, to ewentualnie wykup niewielkich terenów gruntów, na potrzeby poszerzenia tej drogi. Tak więc miasto będzie zobowiązane dołożyć pozostałą kwotę. Trzeba będzie zainwestować, taka jest prosta zasada.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, z 3 września

 

 

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe