Super Gospodynie zawładnęły Włodawą

  • 09.09.2019, 11:24
  • SP
Super Gospodynie zawładnęły Włodawą
VIII Festiwal Kulinarny i Energii Kobiecej „Kresowe smaki i talenty”, organizowany przez naszą redakcję wspólnie ze Starostwem Powiatowym we Włodawie i miastem Włodawa, obfitował w atrakcje. Oprócz dorocznego konkursu na najsmaczniejsze potrawy regionalnej kuchni we Włodawie odbył się pierwszy wojewódzki finał konkursu SUPER Gospodynie 2019.

Aż 27 pań zakwalifikowało się do finału wojewódzkiego SUPER Gospodynie 2019. Wybrali je czytelnicy trzech gazet wydawanych przez Grupę Wydawniczą Słowo: Super Tygodnia,
Kroniki Tygodnia i Słowa Podlasia. Finalistki konkurowały w trzech kategoriach: najwspanialsza artystka, mistrzyni w kulinariach, najlepsza organizatorka i działaczka. Zmagania finałowe nie były łatwe, ale na pewno przyjemne i zabawne. Panie m.in. śpiewały artykuły z gazety, wiły wianki, obierały ziemniaki na czas, opowiadały dowcipy, rozpoznawały zioła po zapachu, wcieliły się w rolę wodzireja, układały rymowanki promujące swoje koło gospodyń. Śmiechu było co niemiara, a do tanecznego wężyka dołączyła w pewnym momencie prawie cała widownia. Jurorzy mieli bardzo trudne zadanie, wyłaniając laureatki. 

Tytuł „Mistrzyni w kulinariach” przypadł Dorocie Szczepuch z Barchaczowa, ona też otrzymała nagrodę specjalną ufundowaną przez firmę Alpek za „nos do ziół”. Drugie miejsce zajęła Anna Szpura ze Starej Kornicy, a trzecie Lilla Wróblewska z Rogatki w gm. Dubienka. 

Tytuł „Najwspanialsza artystka” wywalczyła Katarzyna Warmińska-Mazurek KGW z Łaszczówce. Drugie miejsce zajęła Zofia Mróz z KGW w Rabinówce, a trzecie - Elżbieta Daniluk z Worgul.

Najlepszą organizatorką i działaczką została Agata Piwko z KGW w Szopinku, druga była Iwona Seńko z Rachań, a trzecia Jadwiga Szypiło z Rozwadówki.

O co walczyły?
Żadna z finalistek nie wyjechała z Włodawy z pustymi rękami. Panie, które zajęły pierwsze miejsca w swojej kategorii, pojadą (z osobą towarzyszącą) na biesiadę sylwestrową do Lwowa. Ponadto otrzymały: voucher o wart. 400 zł na zakupy w firmie Cellbes, dwuletnią prenumeratę Gospodyni, mąkę od Zamojskich Zakładów Zbożowych i cukier od Krajowej Spółki Cukrowej. Panie, które zajęły drugie i trzecie miejsca otrzymały: voucher od firmy Cellbes (400 zł), prenumeratę Gospodyni, mąkę oraz cukier. Upominki, w tym karnety do Chełmskiego Parku Wodnego, dostały wszystkie panie biorące udział w finale. Kwiatami obsypał kobiety obecny na finale wojewódzkim wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.
 

Nagroda specjalna
Finałowe głosowanie czytelników trzech gazet wydawanych przez Grupę Wydawniczą Słowo wygrała Iwona Seńko, sołtyska Rachań (pow. tomaszowski), która otrzymała 535 głosów. Drugie miejsce zajęła Paulina Dębicka, szefowa KGW Olchowiacy z gm. Wierzbica (pow. chełmski), na którą oddano 227 głosów, a trzecie - Jadwiga Szypiło z Rozwadówki (pow. bialski), opiekunka zespołu śpiewaczego (165 głosów).

SP

Zdjęcia (151)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe