Huszlew: Oglądali planety w kosmicznej stacji

  • 09.09.2019, 14:24
  • Joanna Gąska
Huszlew: Oglądali planety w kosmicznej stacji
Czy możliwe jest oglądanie gwiazd w słoneczny dzień albo towarzyska wizyta w stacji kosmicznej? Okazuje się, że tak! Dzięki współpracy Zespołu Szkolno-Wychowawczego w Huszlewie z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie do uczniów przyjechał planetobus.

Bezpłatne zajęcia zorganizowano w ramach wspólnego programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Centrum Nauki Kopernik pod nazwą "Nauka dla Ciebie".

- Przywieziono mobilne planetarium, czyli duży namiot, z dachem w kształcie kopuły o średnicy 5 metrów. Na półokrągłym "suficie" widzowie oglądali pokazy astronomiczne, prowadzone na żywo przez edukatorów. W jasny dzień można było zobaczyć niebo pełne gwiazd, poznać najciekawsze konstelacje, układy planet i inne obiekty astronomiczne, a także odwiedzić Międzynarodową Stację Kosmiczną i dowiedzieć się, co robią na niej astronauci -  relacjonuje dyrektorka szkoły, Renata Tomczuk. W zajęciach uczestniczyło ponad 330 osób.

 

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe