Biała Podlaska: Przed nami wielki jubileusz

  • 10.09.2019, 10:40
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Przed nami wielki jubileusz
Z Przemysławem Olesiejukiem dyrektorem II LO im. Emilii Plater o wyzwaniach rozpoczynającego się roku szkolnego oraz przygotowaniach do setnego jubileuszu "Platerki " rozmawia Anna Chodyka.

Do szkoły trafił podwójny rocznik. Jakie zmiany się z tym wiążą?

W związku z reformą systemu edukacji nastąpiła kumulacja roczników klas pierwszych liceum, których obecnie mamy czternaście. Wiąże się to z wdrożeniem nowej podstawy programowej w klasie I czteroletniego liceum ogólnokształcącego, dla pierwszych absolwentów ośmioletniej szkoły podstawowej. W tym samym czasie uczniowie po gimnazjach będą uczyć się w liceum trzyletnim.

Chcę podkreślić, że dzięki działaniom podejmowanym w poprzednim roku szkolnym, mimo takiej ilości uczniów, pracujemy w systemie jednozmianowym. 

Podczas wakacji w szkole został przeprowadzony remont, na czym polegał?

Istniała potrzeba termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej nr 1. Ocieplono styropianem ściany, wykonano tynki, osuszono fundamenty, zamontowano też szafki dla uczniów ze środków Urzędu Miasta Biała Podlaska. Dzięki modelowej współpracy z rodzicami oraz pozyskaniu od sponsora, sklepu Bricoman, materiałów budowlanych wyremontowano salę gimnastyczną.

Cały wywiad przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, z 10 września

 

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Moniuszko
Moniuszko 10.09.2019, 14:49
"Klozet" z zawodu jest dyrektorem...

Pozostałe