Możesz mieć ul u Mokoszaków!

  • 10.09.2019, 13:05
  • Anna Chodyka
Możesz mieć ul u Mokoszaków!
Ewa Graniak-Wosinek i Artur Wosinek mieszkający w Bordziłówce, w siedlisku Mokoszowe Sioło, postanowili założyć pasiekę. Można u nich wykupić ul z rojem, by w przyszłości otrzymać wyprodukowany w nim miód w kwocie, jaką się wpłaciło na zrzutkę. Chętnych nie brakuje, swój ul ma już grupa wielbicieli gier planszowych, a także wydawnictwo Nasza Księgarnia.

Docelowo Ewa i Artur chcą mieć dziesięć uli, przy każdym z nich pojawi się gliniana tabliczka z informacją przez kogo został ufundowany. Ule będą też pomalowane w wybrane wzory przez fundatorów lub loga firm, które wsparły akcję.

Jak wyjaśnia Artur, nietypowy pomysł narodził się w czasie koleżeńskiego spotkania. -Przyjechały do nas dwie znajome z Pomorza, które widząc ule, które szykowaliśmy dla siebie oraz jeżdżąc z nami po okolicznych miejscowościach, by poznać południowe Podlasie stwierdziły, iż przyroda sprzyja temu by założyć tu pasiekę. Dodały też, że wiele osób chciałoby mieć miód pochodzący właśnie z takiego miejsca i może warto wystawić ule na sprzedaż. Po naszej zgodzie założyły stronę na Facebooku by zorganizować zbiórkę. Okazało się, że cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem. Wtedy Ewa zdecydowała, iż stworzymy wydarzenie na zrzutka.pl by przekonać się, czy znajdą się wielbiciele miodu i pszczół. Efekt przeszedł nasze oczekiwania – relacjonuje gospodarz Mokoszowego Sioła.

Ich zbiórkę można znaleźć na stronie internetowej: https://zrzutka.pl/rmr2cj

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, z 10 września

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe