Międzyrzec Podlaski: Za karę posprzątają miasto

  • 11.09.2019, 10:38
  • Paulina Chodyka
Międzyrzec Podlaski: Za karę posprzątają miasto
Władze mają pomysł na wandali. Każda z osób przyłapana na niszczeniu publicznego mienia zamiast kary grzywny będzie mogła wykonywać prace społeczne. - Miejska infrastruktura to nasze wspólne dobro, które należy szanować tak jak własne - przypomina burmistrz Zbigniew Kot.

Miejscowy samorząd od dłuższego czasu boryka się z licznymi aktami wandalizmu, zwłaszcza w parku Potockich, gdzie niszczona jest infrastruktura oraz roślinność. Naprawa szkód naraża miasto na duże koszty. Niedawno policja ustaliła jednego z trzech sprawców, którzy zdewastowali ławkę w parku Potockich. Uczeń jednej z międzyrzeckich szkół w towarzystwie dwóch koleżanek bez pardonu kopał i niszczył ławkę. Wszystko zarejestrowały kamery. Chłopak przyznał się do winy.

- W zamian za odstąpienie od kary, złapany wandal, w sierpniu przez trzy dni sprzątał na terenie Zespołu Pałacowo – Parkowego. - Niech to będzie przestroga dla innych, którzy nie szanują porządku w mieście. Przyłapanym na niszczeniu mienia na pewno nie ujdzie to na sucho. W najlepszym razie będą musieli wykonywać prace porządkowe w centrum miasta. Uważam, że to bardziej wychowawcze podejście niż kara grzywny – wyjaśnia burmistrz Zbigniew Kot. 

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, z 10 września

 

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tajemniczy
Tajemniczy 11.09.2019, 12:32
A co to tylko 3dni??? Cały miesiąc powinien zapierdzielac z Łopata i miotla

Pozostałe