Radzyń Podlaski: Sosnowski o nieudolności w pozyskaniu funduszy na pałac

  • 11.09.2019, 10:56
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Sosnowski o nieudolności w pozyskaniu funduszy na pałac
Kampania wyborcza się rozkręca i znów żywi tematem pałacu Potockich. Gdy w Radzyniu Podlaskim jeden kandydat na senatora, Grzegorz Bierecki mówi o niezłomności władz miasta, dzięki której Radzyń otrzyma bonus w postaci 22 mln zł na pałac Potockich, drugi kandydat na senatora, Sławomir Sosnowski stwierdza, wspominając wcześniejszą stratę 10 mln zł: - Nieudolność jest zawsze nieudolnością. Mojej nieudolności w tym nie było.

Pałac Potockich stał się główną osią sporu w ubiegłorocznych wyborach samorządowych, po tym jak wniosek miasta na jego rewitalizację przepadł na etapie formalnym konkursu ogłoszonego przez urząd marszałkowski dla miast, siedzib powiatów. Tym samym Radzyń Podlaski musiał pożegnać się z perspektywą uzyskania 10 mln zł dofinansowania na rewitalizację korpusu głównego pałacu i części centrum miasta. Choć po wyborach władzę w urzędzie marszałkowskim objęło PiS, a Wojewódzki Sąd Administracyjny nakazał marszałkowi ponowne rozpatrzenie złożonego przez miasto protestu do odrzuconego wcześniej wniosku, władze Radzynia same wniosek wycofały.

Teraz okazuje się, że miasto ma szansę na pozyskanie 22 mln zł, w procedurze pozakonkursowej, gdyż pałac został wpisany na listę przedsięwzięć strategicznych dla województwa. Temat dotacji dla pałacu wraca więc jak bumerang w obecnie toczącej się kampanii do parlamentu. Przybyły do Radzynia na uroczystości rocznicowe wybuchu II wojny światowej, marszałek lubelski Jarosław Stawiarski stwierdził, że w niepowodzenie miasta w pozyskaniu 10 mln zł wynikało z faktu, że za ruchem lobbującym na rzecz pałacu stał Jerzy Rębek, burmistrz miasta. - I tu jest odpowiedź, dlaczego syn tej ziemi, ówczesny marszałek Sosnowski nie przekazał pieniędzy na rewitalizację. Bo ty za tym stałeś  - mówił marszałek do burmistrza Radzynia. 

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, z 10 września

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zagłoba Onufry
Zagłoba Onufry 11.09.2019, 19:21
Milościwie Wam panujący Jerzy R .był ,jest i będzie najgorszym włodarzem tego skąd inąd miłego miasteczka .Współczuję Radzyniakom ale sami sobie wybrali.Jego dokonania w Radzyniu to nepotyzm i postawienie koszy na psie kupy .Ale rodzinka i zaufani w Panu ...żyją świetnie .Tak trzymaj p.J.R a Radzyniacy mogą Panu naskoczyć

Pozostałe