Radzyń Podlaski: Gmina podnosi nauczycielom, radni zdziwieni

  • 12.09.2019, 12:30
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Gmina podnosi nauczycielom, radni zdziwieni
Władze gminy po konsultacjach ze związkami zawodowymi zdecydowały zmienić dolne stawki dodatków funkcyjnych dla dyrektorów i dodatku wychowawczego oraz dla opiekuna stażu. Komisja oświaty w radzie gminy dowiedziała się o tym dopiero na sesji, gdzie nowe stawki były głosowane.

W projekcie uchwały, dotyczącej zmian w regulaminie wypłacania dodatków dla nauczycieli, władze gminy zaproponowały dla dyrektorów szkół do 12 oddziałów dodatek funkcyjny w kwocie od 1 tys. zł do 1,6 tys. zł, dla dyrektorów w szkołach, gdzie jest powyżej 12 oddziałów – od 1,2 tys. zł do 2 tys. zł. Wicedyrektorom w szkołach z więcej niż 12 oddziałami określono dodatek na poziomie od 600 zł do 1,2 tys. zł. W projekcie podniesiono również dodatek dla wychowawców klas do 300 zł, oraz opiekunom stażu na poziom 150 zł. -Podczas konsultacji, jakie odbyliśmy z przedstawicielami związków zawodowych, padła propozycja, by podnieść dolne kwoty w proponowanych widełkach. Po negocjacjach przystaliśmy na tę propozycję i stąd takie kwoty w projekcie uchwały – tłumaczył radnym wójt Wiesław Mazurek.

Zdziwienia przedłożonym projektem uchwały nie krył przewodniczący komisji oświatowej w radzie gminy. - Komisja oświatowa pracowała dwa dni po konsultacjach wójta ze związkami zawodowymi. Nie dostaliśmy do opiniowania uchwały, która teraz została zaproponowana. W dokumencie, nad którym się pochylaliśmy, były inne stawki. Rozumiem, że to co zaprezentował pan wójt, to poprawki do uchwały? – dociekał Michał Wierzchowski.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, z 10 września

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe