Gmina Drelów: Podziękowali za tegoroczne plony

  • 14.09.2019, 14:13
  • Paulina Chodyka
Gmina Drelów: Podziękowali za tegoroczne plony Gospodarze, mieszkańcy Szóstki, wygrali konkurs na najpiękniejszy wieniec
Tradycyjne święto plonów przyciągnęło do miejscowości Szóstka, gospodarza tegorocznych dożynek gminnych, tłumy wielbicieli regionalnej kultury i przysmaków. Nie zabrakło wspaniałych występów artystycznych i wspólnej zabawy pod gołym niebem.

Uroczystą mszą św. w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szóstce rozpoczęły się tegoroczne dożynki gminne. Następnie na plac przy szkole przemaszerował kolorowy korowód dożynkowy, a przedstawiciele poszczególnych miejscowości zaprezentowali efekty misternej pracy swoich rąk. - To najważniejsze święto w gminie. Podczas tego święta staramy się skupić na tym, co dla rolników najważniejsze. Na ich ciężkiej pracy. Chcemy zatrzymać się na chwilę i podsumować naszą pracę, nasze osiągnięcia i jednocześnie popatrzeć w przyszłość – mówił wójt Piotr Kazimierski.- Jesteśmy dziś w miejscowości, która ma zaszczyt gościć wszystkich reprezentantów i chętnych do tego, by tę miejscowość odwiedzić. Liczy się współpraca i pokazanie nie tylko na zewnątrz, ale też samym sobie, ile jesteśmy w stanie zrobić, jeśli się zmobilizujemy. I o to właśnie chodzi, tak właśnie powinniśmy funkcjonować.

Imprezę poprowadził zaś dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Michał Olesiejuk. Starostami dożynek byli Dariusz i Danuta Struczykowie. Podczas dożynkowych obchodów odbyły się tradycyjne konkursy na wieniec, piosenkę dożynkową oraz stanowisko, przygotowane przez mieszkańców poszczególnych miejscowości z terenu gminy. 

Najpiękniejszym okazał się wieniec zrobiony przez gospodarzy – Szóstkę, drugie miejsce zajął Żerocin, a trzecie Worsy. Wyróżnienia otrzymały: Drelów, Łózki, Szachy, Wólka Łózecka oraz Kwasówka. W konkursie na najlepiej przygotowane stanowisko zwyciężyła Kwasówka, drugie miejsce zajęły Worsy, a trzecie – Żerocin. Wyróżnione miejscowości: Łózki, Drelów, Przechodzisko, Sokule, Szachy oraz Zahajki. W konkursie na dożynkową piosenkę zwyciężyły ex aequo Koła Gospodyń Wiejskich z Kwasówki i Wors, drugie miejsce zajęło KGW z Drelowa, a wyróżnienia otrzymały KGW z Szóstki, Żerocina i Łózek.

Na wszystkich uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Na scenie zaprezentowali się lokalni artyści w koncercie pieśni dożynkowych. Duże zainteresowanie wzbudził występ Adama Kraśki znanego z programu "Rolnik szuka żony", który chętnie fotografował się z publicznością. Gwiazdą wieczoru było discopolowe trio "Exelent". Imprezę zwieńczyła wspólna zabawa ludowa pod chmurką.

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe