GMINA LEŚNA PODLASKA: Skosił cudzą łąkę

  • 15.09.2019, 08:56 (aktualizacja 15.09.2019, 09:04)
  • Marcin Kozarski
GMINA LEŚNA PODLASKA: Skosił cudzą łąkę KMP w Białej Podlaskiej
Policjanci z Janowa Podlaskiego zatrzymali 27-latka z gminy Leśna Podlaska, który w sierpniu ukradł trawę z cudzego areału. Mężczyzna zdążył już wyprodukować z niej paszę dla bydła. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę 2,8 tys. zł.

Sprawę kradzieży trawy z łąki w Witulinie o powierzchni 2,87 hektara wyjaśniali funkcjonariusze służby kryminalnej Komisariatu Policji w Janowie Podlaskim. - Według zgłaszającego sprawca najpierw skosił trawę, a potem ją zabrał z łąki. Poszkodowany oszacował straty na kwotę 2,8 tys. zł - relacjonuje kom. Wojciech Lesiuk z bialskiej komendy miejskiej. 

Janowscy policjanci bardzo szybko ustalili, że związek z tym przestępstwem może mieć 27-letni mieszkaniec gminy Leśna Podlaska. Mężczyzna został zatrzymany 10 września. Przypuszczenia prowadzących postępowanie potwierdziło przeszukanie przeprowadzone w jego gospodarstwie rolnym.

Przy jednym ze stojących tam budynków policjanci znaleźli trzydzieści pięć owiniętych w folię bel tzw. "sianokiszonki", która została wyprodukowana ze skradzionej trawy z przeznaczeniem na paszę dla bydła. Podejrzany przyznał się do kradzieży. - Jak tłumaczył, skosił trawę z łąki, ponieważ sądził, że nie jest ona przez nikogo uprawiana - dodaje Wojciech Lesiuk.

Marcin Kozarski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Edek
Edek 17.09.2019, 09:01
Bobek oddawaj bele złodzieju.
Krasc
Krasc 16.09.2019, 04:14
A to zlodziej jeden

Pozostałe