Biała Podlaska: Spotkanie z profesjonalnym aktorem

  • 16.09.2019, 09:33 (aktualizacja 16.09.2019, 09:54)
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Spotkanie z profesjonalnym aktorem
Odgrywający główną rolę w "Młodych Wilkach", filmowym przeboju lat 90-tych, aktor Jarosław Jakimowicz zorganizował niepełnosprawnym warsztaty filmowe, w ramach których mogli wziąć udział w castingu i odgrywać sceny.

Zajęcia odbyły się w budynku przy ul. Warszawskiej 15. Składały się z części praktycznej i teoretycznej. - Przenosiłem uczestników w rzeczywistość teatralną, filmową, ponieważ uważam, że trzeba spełniać marzenia – mówi Jarosław Jakimowicz. I dodaje, że warsztaty filmowe pokazały, że mają one się szansę ziścić. - Scenę którą graliśmy traktuję w kategoriach zabawy. Zauważyłem jednak, że kilkoro z osób ma naprawdę fajne uzdolnienia – zaznacza artysta.

Aktor przyznaje, że największą radość sprawiło mu, kiedy po zakończonych zajęciach niepełnosprawni na korytarzu powtarzali wcześniej przez niego wydrukowane teksty z filmu. - Jest to dla mnie najfajniejsza nagroda – podkreśla. - Warsztaty przebiegały w świetnej i pełnej humoru atmosferze. Uczestnicy chętnie angażowali się i brali w nich udział – przyznaje ich organizator, Jakub Semeniuk, kierownik Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztatu Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej.

Już niedługo bo 24 października, odbywać się będzie VIII edycja Festiwalu Filmowego Twórczości Osób Niepełnosprawnych, której hasłem przewodnim są "niepełnoSPRAWNI i pasje", w czasie którego pensjonariusze WTZ będą mogli wykorzystać nabyte umiejętności.

 

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe