GMINA DĘBOWA KŁODA: Święto plonów z mnóstwem atrakcji

  • 16.09.2019, 09:56
  • Tomasz Wachulski
GMINA DĘBOWA KŁODA: Święto plonów z mnóstwem atrakcji
Msza święta, dzielenie chleba, występy artystyczne i mnóstwo konkursów dla całych rodzin. Tak za tegoroczne zbiory dziękowali mieszkańcy gminy. Ze względu na poziom imprezy samorząd zdecydował, że odbędzie się tam przyszłoroczne powiatowe święto plonów.

Uroczystości gminne rozpoczęły się w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębowej Kłodzie. Na wspólnej modlitwie licznie zgromadzili się mieszkańcy oraz przedstawiciele władz lokalnych i wojewódzkich. Aż siedem sołectw przygotowało z tej okazji wieniec dożynkowy. Jury miało spory problem z wyłonieniem najładniejszego, więc wszystkie zostały nagrodzone. Nagrodzono również wszystkie stoiska regionalne oraz wszystkie zespoły, które zaprezentowały na scenie swoje umiejętności śpiewacze.

Konkurs na najlepszą potrawę mączną wygrało Koło Gospodyń Wiejskich ze Stępkowa. Drugie miejsce zajęło Stowarzyszenie Perły Chmielowa, a trzecia lokata przypadła Grażynie Kosickiej-Topyło. Najsmaczniejszą nalewkę przygotowało KGW Kodeniec. Drugie miejsce w tej rywalizacji zajął Grzegorz Rykucki, zaś trzecie KGW Stępków.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, w nr 38

Tomasz Wachulski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe