Integrowali się przy ognisku w Kodniu

  • 16.09.2019, 10:04
  • (ach)
Integrowali się przy ognisku w Kodniu
Jan i Luba Panasiuk z Kodnia już po raz dziesiąty zorganizowali jubileuszowe spotkanie integrujące osoby różnych wyznań, m.in. prawosławnych i katolików. W wydarzeniu uczestniczyło ponad dwieście pięćdziesiąt osób, z różnych stron świata. Goście przyjechali m.in. z Kanady, USA, Brazylii, Białorusi oraz polskich miast: Gdańska, Olsztyna, Szczecina, Warszawy, a także okolicznych miejscowości.

Państwo Panasiukowie zostali uhonorowani przez przewodniczącego rady powiatu,  Mariusza Kiczyńskiego statuetką za działalność kulturalną na rzecz gminy Kodeń i powiatu bialskiego. W swoim wystąpieniu zaznaczył, iż małżeństwo to tolerancyjni, bezinteresowni i nie szczędzący czasu dla innych ludzie, mający wiele dobrych pomysłów.

Z kolei duchowni przekazali rodzinie błogosławieństwo, pozdrowienia oraz ikonę od arcybiskupa diecezji lubelsko-chełmskiej Abla. Pozostali goście także złożyli małżeństwu Panasiuków podziękowania i gratulację za organizowanie wartościowych spotkań. W czasie wydarzenia wystąpiły zespoły: Kalina z Kostomłot, Dobrynianki z Zalesia, Łuczyna z Brześcia oraz przedstawiciele Domu Kultury z Liplikowki na Białorusi.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 38

(ach)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe